Головна Новини Ситуація на ринку праці Хмельниччини: затребуваними лишаються робітничі професії

Ситуація на ринку праці Хмельниччини: затребуваними лишаються робітничі професії

by Max

Про ситуацію на ринку праці розповів директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

В період з січня по липень поточного року на Хмельниччині послугами Державного центру зайнятості скористалося шістнадцять тисяч громадян. Заявки на пошук кваліфікованих робітників подало близько двох тисяч підприємств області. Про це на брифінгу, 11 серпня, розповів директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

За його словами, база центру зайнятості налічувала близько восьми тисяч вакансій, а середній розмір зарплатні становить дев’ять тисяч гривень. Більша частина всіх вакансій становлять робітничі професії. На сьогодні в області попитом користуються лікарі, швачки, водії транспортних засобів, продавці продовольчих та непродовольчих товарів, бухгалтера, економісти та інженерні професії. Є також велика потреба в найпростіших професіях – підсобні робітники, охоронники, двірники та вантажники.

За пів року на Хмельниччині було працевлаштовано майже п’ять тисяч громадян, проте показники офіційної реєстрації на державній біржі праці впали майже вдвічі в порівнянні з минулим роком.

Основними причинами для цього стали кілька факторів. По-перше, держава змінила умови вставання на облік до центру зайнятості: скоротився термін перебування на обліку та виплати допомоги по безробіттю. Впливає на відмову від офіційної реєстрації велика кількість міграційних процесів: велика частина українців постійно змінюють місце перебування, а також працюють дистанційно.

Як зазначає Сергій Черешня, важливим фактором падіння офіційно зареєстрованих у центрі зайнятості є обов’язкова наявність довідки з військкомату: тепер дві третини офіційних безробітних становлять жінки, хоча ще минулого року ця кількість була порівну розподілена між чоловіками та жінками.

Станом на 1 серпня поточного року кількість зареєстрованих безробітних на Хмельниччині становить 2800 осіб: з них 86 – це учасники бойових дій, 245 з числа внутрішньо переміщених осіб. Роботу шукають: 74 % жінок, 47% – мешканці сільської місцевості та 25% молодь до тридцяти п’яти років.

Держава активно впроваджує низку програм, спрямованих на підтримку безробітних громадян. Так, до прикладу, роботодавцю надають грошову компенсацію за влаштування на роботу певної категорії громадян. Серед них соціально незахищена категорія населення, учасники бойових дій та внутрішньо переміщені особи.

Також на базі обласного центру зайнятості постійно діють програми навчання для офіційно зареєстрованих безробітних. У навчальних центрах готують кваліфікованих робітників за 95 робітничими професіями. Як розповів під час брифінгу директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня, зараз в навчанні використовується дуальний принцип отримання знань: 30 % приходиться на теорію безпосередньо в навчальному центрі, 70% – на базі підприємства.

Окрім того, для навчання можна скористатися урядовою програмою та отримати ваучер. Грошові кошти з нього, а це понад 26 тисяч гривень, – необхідно витратити на професійну підготовку, підвищення кваліфікації по спеціальності чи здобуття нової робітничої професії. Такий ваучер необхідно використати протягом 90 календарних днів. Подати заявку на отримання ваучера можуть:

  • особи, які досягли 45 річного віку і мають 15 років офіційно підтвердженого трудового стажу;
  • безробітні особи з інвалідністю;
  • внутрішньо переміщенні особи, які не змогли знайти для себе потрібну роботу;
  • учасники бойових дій, які були демобілізовані з армії.

Ознайомитися детальніше з державними програмами та їх умовами можна на офіційному сайті Державної служби зайнятості у відповідних розділах, а також зателефонувавши за номером гарячої лінії 0 800 33 70 20.

Читайте також: У Хмельницькому на придбання FPV-дронів витратять понад п’ять мільйонів

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.