Головна Новини Сонячна електростанція, авто дружини в оренду й не тільки: що в декларації нардепа Сергія Мандзія

Сонячна електростанція, авто дружини в оренду й не тільки: що в декларації нардепа Сергія Мандзія

by Max

Річний дохід Сергія Мандзія за 2022 рік склав близько двох мільйонів гривень. Джерел доходу зазначено три.

У Верховній Раді налічується 11 народних депутатів, що представляють Хмельницьку область. Серед них – Сергій Мандзій, який, за версією видання NV, увійшов у топ-10 народних депутатів, хто має у власності найбільші площі земельних ділянок.

Що ще міститься в його декларації та які зміни у майновому стані політика відбулися за 2021-2022 роки, проаналізував сайт «Є».

Доходи нардепа та його дружини

Декларацію про майно і доходи за 2022 рік Сергій Мандзій подав 29 січня 2024 року. У ній зазначається, що річний дохід парламентаря у перший рік повномасштабного вторгнення склав близько 1,98 мільйона гривень.

Джерел доходу у декларації зазначено три. Зокрема, на посаді народного депутата Сергій Мандзій заробив майже 461,3 тисячі гривень, що дорівнювало в середньому 38,4 тисячі гривень на місяць. У тричі більша сума – 1,44 мільйона гривень – позначена в декларації як дивіденди від ТОВ «Софтеко». Ще 74,5 тисячі гривень Мандзій отримав від надання землі в оренду.

Також посадовець вказав у декларації відомості про доходи дружини Ірини Мандзій. Там зазначено, що її заробітна плата отримана за основним місцем роботи, у Хмельницькому міському перинатальному центрі, за 2022 рік дорівнювала 237,7 тисячі гривень. На роботі за сумісництвом, у Хмельницькому базовому медичному фаховому коледжі, жінка мала 23,5 тисячі гривень. 142 тисячі гривень від ТОВ «Хмельницькенергозбут», виплачені Ірині Мандзій, позначені в декларації як «інші доходи». Крім того, вона отримала від Сергія Борикіна (одного з бенефіціарів ТОВ «Рембуд-Поділля», 25% частки якого також має Сергій Мандзій) 10,8 тисячі гривень за відчуження нерухомого майна у розмірі 10,8 тисячі гривень. Додаткових відомостей про цю угоду в декларації не зазначено.

Нерухомість: яких об’єктів побільшало

За 2021 та 2022 роки подружжя Мандзіїв набуло у власність кілька об’єктів нерухомості. Серед них і земля, і житло. Так, зокрема, у 2021 році нардеп став власником 5 земельних ділянок у селі Малиничі Розсошанської тергромади, загальна площа яких складає 78,8 сотки. Вже у 2022 році право власності на два об’єкти набула дружина нардепа. Серед цих об’єктів земельна ділянка на 13 соток у Давидківцях та квартира в Хмельницькому площею 165 квадратних метрів. Також на Ірину Мандзюк був зареєстрований гараж у Хмельницькому на 24 квадратних метри – він перебував на стадії будівництва.

Якщо ж згадувати про усю нерухомість подружжя, то Сергій Мандзій станом на 2022 рік мав 34 земельні ділянки загальною площею майже 54 гектари. На нього зареєстровані чотири квартири у Хмельницькому. Площа найбільшої з них складає 132 квадратних метри, а найменшої – 32. Також посадовець має право власності на четверту частину батьківської квартири в Хмельницькому площею 57 квадратних метрів. Ще одну квартиру, в столиці, народний депутат у 2022 році орендував.

Загальна площа 5-ти земельних ділянок, якими володіла Ірина Мандзій, складає трохи більше 2,5 гектара. Також, окрім згаданої вище квартири, на неї з 2014 року був зареєстрований житловий будинок у Давидківцях.

Компанії, позики їх співвласнику і грошові активи

Як і в минулі роки, Сергій Мандзій є кінцевим бенефіціаром 9 хмельницьких компаній. Мова йде про ТОВ «Рембуд-Інвест», ТОВ «Рембуд», ТОВ «Рембуд-Поділля», ТОВ «Софтеко», ТОВ «Сінт-Поділля», ТОВ «Системи для бізнесу», ТОВ «Системи для бізнесу 2», ТОВ «Системи для бізнесу 2018» та дочірнє підприємство «Рембуд-Поділля Плюс». Майже в усіх них нардеп має 50% корпоративних прав. Винятком є лише ТОВ «Рембуд-Поділля», де його частка дорівнює 25%. Офіційно на час свого депутатства усі підприємства він передав в управління.

Як йдеться далі у декларації, найбільше грошових активів Сергій Мандзій має у вигляді позики. 570 тисяч доларів США та 75 тисяч євро – стільки позичив він ще одному з бенефіціарів кількох зазначених вище компаній. Утім, ці дані не нові, вони містились у деклараціях минулих років. Окрім цього грошового активу, у декларації були зазначені й інші. Так, зокрема, у готівці Сергій Манзій зберігав 22 тисячі доларів США, 15 тисяч євро та 50 тисяч гривень. На банківському рахунку мав 5,5 тисячі гривень.

Грошові активи Ірини Мандзій складали 40 тисяч доларів готівкових коштів та майже 23 тисячі гривень на рахунках у банку.

Авто в оренду і сонячна електростанція

Згідно із декларацією, Сергій Мандзій продовжує їздити на автомобілі Toyota Land Cruiser 2019 року випуску. Його він придбав у тому ж році. Зазначена вартість у декларації – майже 1,4 мільйона гривень.

Транспортним засобом, зареєстрованим на дружину нардепа, залишається Nissan Maxima 2005 року випуску, придбаний у 2014 році. Водночас у 2022 році Ірина Мандзій орендувала в ТОВ «Рембуд-Транс» новіший автомобіль. Йдеться про Volkswagen Touareg 2021 року випуску, зазначена вартість у декларації якого складає 1,7 мільйона гривень. Крім того, у 2021 році Ірина Мандзій набула у власність сонячну електростанцію. Вартість цієї покупки, за декларацією, дорівнювала 300 тисяч гривень.

Нагадаємо, сайт «Є» напередодні розповідав, які статки задекларували у перший рік повномасштабного вторгнення Руслан Стефанчук, Олександ Герега та Віктор Бондар.

Читайте також: Купив, обдурив, не вернувся: як троє колишніх народних депутатів втекли з України по системі «Шлях»

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.