Головна Політика Смерть колишнього агента ФБР, який працював на радянську та російську розвідки, виявили у в’язниці США – ЗМІ

Смерть колишнього агента ФБР, який працював на радянську та російську розвідки, виявили у в’язниці США – ЗМІ

by Max

Колишнього контррозвідника ФБР Роберта Ганссена, який зізнався у роботі на радянську і російську розвідку, знайшли мертвим у в’язниці суворого режиму у Флоренсі (штат Колорадо). 79-річний Ганссен з 2002 року відбував там довічне ув’язнення, повідомили телеканал CBS і газета The New York Times.

Повідомляється, що Ганссен помер, найімовірніше, природною смертю, заходи з його реанімації не дали результату.

Роберт Ганссен отримав понад 1,4 мільйона доларів готівкою, діамантами та грошима, переведеними на російські рахунки. Його справу розслідували триста агентів.

Як передає ВВС, завдяки своїй ролі у контррозвідці він мав доступ до секретної інформації і 1985 року почав відправляти матеріали до Москви. З 12 січня 1976 року у листуванні зі своїми кураторами він використав псевдонім «Рамон Гарсія».

Після того, як у 1994 році ФБР заарештувало шпигуна Олдрича Хейзена Еймса, в бюро переконалися, що витік інформації продовжується. Це й спричинило початок розслідування щодо Ганссена.

Він уже збирався йти на пенсію, коли слідчі заманили його назад до штаб-квартири ФБР, аби ретельніше постежити за його діяльністю. Ганссену доручили фальшиве завдання.

З січня 2001 року він почав працювати у штаб-квартирі ФБР, у його кабінеті були встановлені приховані камери та мікрофони. Через місяць слідчі дізналися, що Ганссен мав сховати щось у схованці в парку. Його затримали на місці злочину.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.