Головна Новини «Шкільні уроки волонтерства»: освітян Хмельниччини запрошують долучитися до всеукраїнського проєкту

«Шкільні уроки волонтерства»: освітян Хмельниччини запрошують долучитися до всеукраїнського проєкту

by Max

В шкільних закладах планують проведення уроків, під час яких досвідчені активісти та вчителі будуть розповідати про важливість волонтерського руху. А також нададуть дієві інструменти, котрі допоможуть підліткам спробувати власні сили у цій сфері.

Дві громадські організації – «Українська Волонтерська Служба» та «Рух Олександра Педана «JuniorS» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні ініціювали проведення нового проєкту, який розповідатиме школярам про важливість волонтерської діяльності. До проєкту долучилися також Міносвіти і науки України та Міністерство молоді і спорту.

Як зазначено на сайті Міносвіти, у межах проєкту в шкільних закладах проводитимуть заняття, під час яких досвідчені активісти та вчителі будуть розповідати про важливість цієї діяльності для країни, а також поділяться інструментами, які допоможуть школярам долучитися до волонтерського руху.

«В умовах війни кожен із нас намагається робити все, аби бути корисним. Для дітей, особливо підлітків, дуже важливо також знайти сферу, де вони б могли проявити себе, відчути власну силу та причетність. Крім цього, завдяки волонтерству можна будувати нові знайомства та навіть запобігати появі тривожності, що є дуже актуальним для українців сьогодні», — зазначив у повідомленні міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

У повідомленні наводиться статистика від проєкту U-Report: з початку 2022 року понад 43% опитаних школярів вже долучилися до активної допомоги. А 90% опитаних підлітків хочуть бути корисними для України, зокрема і як волонтери.

Фізичну та психологічну складову в уроки волонтерства додасть команда фахівців з «Руху Олександра Педана «JuniorS». Бо, на їх думку, волонтер – це проактивна людина, проте важливо також навчати піклуватися спочатку про себе, а потім допомагати іншим.

Проєкт буде Всеукраїнським – приєднатися до нього запрошують як обласні, так і регіональні навчальні заклади. І триватиме до червня 2024 року. Участь у проєкті можлива у двох варіантах, зазначають у Міносвіти. Кожен учитель особисто зможе провести урок волонтерства у своєму закладі, отримавши від організаторів весь необхідний навчальний матеріал: посібник, план уроку, презентацію та роздаткові матеріали для вправ. При цьому план заняття можливо буде корегувати під умови класу або аудиторії. Або школи можуть запросити для проведення такого уроку для своїх учнів професійних тренерів від Української волонтерської служби.

Для участі в проєкті необхідно залишити заявку. Крім того, «Шкільні уроки волонтерства» проводитимуть запрошені зірки, відомі громадські активісти та волонтери. А для підлітків, які перебувають зараз за кордоном, проєкт передбачає проведення онлайн-уроків.

Читайте також: Коли у школах Хмельницького розпочнуться осінні канікули

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.