Головна Новини Щоб врятувати «Джавеліну» лісівники призупинили заготівлю дров у лісі на Славутчині

Щоб врятувати «Джавеліну» лісівники призупинили заготівлю дров у лісі на Славутчині

by Max

На одній з ділянок встановили тимчасову охоронну зону.

Працівники лісового господарства під час робіт мають використовувати ліс не тільки як ресурси, але й створювати умови, які потребують турботи та відповідальності. У «Подільському лісовому офісі» розповіли про ситуацію, як приклад такого піклування.

Як зазначають лісівники, на одній з ділянок лісосіки у Славутському лісовому господарстві, де планувалося проводити лісозаготівлю, працівники державної лісової охорони виявили місце гніздування дикої качки. Відтак, на лісосіці встановили охоронну зону, а лісогосподарські заходи там тимчасово призупинили.

«Тепер від народження до перших польотів качка з майбутніми пташенятами – під турботливим наглядом лісівників. Вони навіть дали їй ім’я – Джавеліна. Жартома кажуть, що це їхня таємна «лабораторія бойових качок». Адже після появи людей птаха не злякалася та не покинула гніздо», – розповідають в «Подільському лісовому офісі».

Додають, що гнізда качки завжди будують у захищеному місці. До прикладу, Джавеліна звела його у пагонах чорниці, тож помітити дуже складно. 

«Після викладання яєць качка весь час сидить у гнізді, залишаючи його тільки для годування. Яйця ж прикриває пухом. Насиджування починається як тільки відкладено останнє яйце. І менше, ніж за місяць, на світ з’являються маленькі пуховички», – зазначають лісівники.

І нагадують, що у лісі варто бути уважними, особливо навесні, коли в тварин та птахів сезон розмноження.

Під час робіт гніздо могли знищити, тож їх призупинили. Фото: зі сторінки Подільського лісового офісу у фейсбуці

Після викладання яєць качка весь час сидить у гнізді, залишаючи його тільки для годування. Фото: зі сторінки Подільського лісового офісу у фейсбуці

Читайте також: У Хмельницькому районі продали право оренди трьох водойм за сотні тисяч гривень

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.