Головна Life style Секрет приготування смачних котлет: про що не знають господині

Секрет приготування смачних котлет: про що не знають господині

by Max

Приготування котлет – це найпростіше в кулінарії. Але не у всіх вони виходять соковитими та смачними. Це тому що навіть на перший погляд у простих рецептах є свої нюанси. І їх варто враховувати, щоб приготувати дійсно дивовижні котлети.

Інгредієнти

Фарш робимо самостійно, перемелюємо мясо на м’ясорубці. А для отримання м’яких, м’ясних котлет, варто використовувати 2-3 види м’яса (яловичина – свинина, яловичина – індичка тощо). Купуємо тільки добірне м’ясо.

Важливо, щоб продукти добре поєднувалися один з одним: більше сухого, менше жирного. Якщо не дотримуватися цих аспектів, то отримаємо несмачну і дуже жирну страву.

Під час приготування рибних котлет краще використовувати велику рибу, у неї менше дрібних кісток, а отже, час для готування витрачається менше. Добре підійде палтус, тріска, лосось.

Шматочки риби та м’яса слід прокрутити через дрібну решітку. Такий фарш матиме дрібну, однорідну структуру. А для того щоб створити стійку форму й отримати насичений смак, слід сюди додати цибулю, хліб, яйце та сіль.

Потім змішуємо 2-3 види фаршу і ставимо на півгодини в холодильник. Тоді ймовірність того, що м’ясо розвалиться на сковорідці, ще більше скоротиться.

Якщо ж час на приготування страви обмежений, то варто протягом 5-7 хвилин мішати фарш. Також можна додати вершки в рибні котлети, щоб надати ніжності або лимонну кислоту для посилення смаку риби.

Смажимо котлети

Перед тим як приступити до ліплення, варто змочити руки: по-перше – дезінфекція, по-друге – не прилипатиме до рук фарш. З високою часткою ймовірності, більші котлети будуть соковитими, ніж менші за формою.

Перед тим як приступити до смаження обов’язково надайте форму всім котлетам. Для краси потрібно зробити їх однакової форми і розмірів.

Якими виходитимуть котлети безпосередньо залежить від самої сковорідки. Використовуємо тільки хорошу сковороду – з товстим дном або антипригарним покриттям. Для початку варто розігріти, а потім додати олію і знову прогріти. Смажимо котлети на середньому вогні.

У перший раз перевертаємо через 1-2 хвилини, а потім кожні 2-3 хвилини. Відразу збільшуємо вогонь, щоб швидше утворилася скоринка. Потім трохи зменшуємо і додаємо трохи води, після залишаємо на плиті до готовності страви. Готовність котлет перевіряємо, натиснувши ножем або виделкою: якщо сік світлий, страву можна подавати на стіл.

Як готувати в духовці?

Увімкніть і розігрійте духову піч до двохсот градусів, потім змастіть лист олією, розкладіть котлети і поставте їх в духову шафу випікатись. Як минуть п’ятнадцять – двадцять хвилин додайте половину склянки води на деко і запікайте котлети ще 10-20 хв.

У мультиварці

На панелі мультиварки обираємо режим смаження або випічка, кладемо на дно і закриваємо кришкою. Кожні 10-15 хвилин потрібно перевертати котлети. Загалом треба готувати 10-35 хвилин.

На пару

Якщо є пароварка, то треба лише наповнити, написаний у посібнику користувача, об’єм води, покладіть котлети і почніть готувати, враховуючи склад фаршу:

  • 20-30 хвилин – птиця та риба.
  • 30-40 – дичина.

Коли пароварки немає, то можна готувати на паровій бані. Закип’ятіть воду в каструлі, поверх встановіть друшляк так, щоб він не зачіпав воду, і прикрийте кришкою.

Решето і сотейник за формою мають бути співмірними. Котлети легко поєднуються з будь-яким гарніром і підходять під будь-яке збалансоване харчування, бо мають дуже корисні властивості, необхідні організму.

Читати ще

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини