Головна Новини Родинам двох полеглих Героїв передали сертифікати на житло

Родинам двох полеглих Героїв передали сертифікати на житло

by Max

Захисники Вадим Зеленюк і Юрій Юрчик загинули, рятуючи життя побратимів.

Володимир Зеленський вручив сертифікати на отримання квартир Героям України та родинам полеглих воїнів, які удостоєні цього звання посмертно. Серед тих, хто отримав сертифікат на житло, – двоє родин військових з Хмельниччини. Вручення відбулося 19 січня у Києві, повідомляють на сайті офіційного інтернет-представництва президента.

Сертифікати передали родині майора Вадима Зеленюка та родині полковника Юрія Юрчика.

Вадим Зеленюк родом з міста Красилів. У 2010 році Зеленюк закінчив Київський національний університет внутрішніх справ. Пішов служити до Нацгвардії. Брав участь у російсько-українській війні з 2014 року. Після масштабного вторгнення входив до складу групи, завданням якої було проведення розвідки цілей і корегування артилерійського вогню в Київській області.

Вадим Зеленюк загинув внаслідок поранення від осколку. Фото: МВС України

Як зазначають у Міністерстві внутрішніх справ, Вадим Олександрович був хоробрим офіцером. Попри великі ризики він один з перших рухався маршрутами можливого перебування окупантів. Одного разу зі своєю групою визначив точні координати скупчення броньованої техніки ворога з близько 24 одиниць.

Брав участь у штурмових діях в місті Сєвєродонецьк на Луганщині. Майже щодня проводив розвідку місцевості в «сірій зоні» на Донецькому напрямку. 22 серпня під час виконання бойового завдання Вадим знищив 2 ворожі БМП разом з екіпажем й вступив у бойове зіткнення з піхотою, прикриваючи побратимів і відводячи вогонь на себе. Цього дня Герой загинув внаслідок поранення осколком міни. Поховали офіцера в селі Красилів на Хмельниччині. У Вадима залишилися батьки та сестра. Посмертно йому присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Сертифікати на житло 11 Героям і 19 родинам полеглих Героїів вручили 19 січня: Фото: president.gov.ua

Юрій Юрчик народився й виріс у Старокостянтинові. Навчався в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, після чого майже 20 років присвятив Держприкордонній службі.

Юрій Юрчик був смертельно поранений під час боїв за Соледар. Фото: МВС України

У грудні 2022 року полковник Юрій Юрчик сформував зведений загін Державної прикордонної служби України. Підрозділ вирушив на одну із найскладніших ділянок ведення бойових дій – Соледар. 7 січня 2023 року відвоювали позиції у центральній частині міста. А на світанку 8 січня 2023 року почався масований та безперервний артилерійський обстріл впродовж чотирьох годин.

Під час обстрілу одна із ворожих мін влучила в одне з укриттів військовослужбовців. У цей момент група прикордонників, яка знаходилася неподалік, на чолі з полковником Юрієм Юрчиком, вирушила на допомогу. Полковник евакуював з-під ворожого обстрілу двох військовослужбовців та надав їм першу медичну допомогу. Однак під час допомоги побратимам, снаряд влучив неподалік Юрія. Він залишився на полі бою до останнього подиху.

10 січня 2023 року з воїном попрощалися у Старокостянтинові. У захисника залишились дружина та донька. Посмертно указом Президента Юрію Юрчику присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».

 

Читайте також:  У Хмельницькому провели благодійну дегустацію, щоб зібрати кошти на ЗСУ

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.