Головна Новини Ревізії у церквах моспатріархату Хмельницького: що знаходять

Ревізії у церквах моспатріархату Хмельницького: що знаходять

by Max

Хмельничани фіксують докази антиукраїнської діяльності служителів московського патріархату.

У Хмельницькому перевіряють храми московського патріархату, які мають перейти до ПЦУ. Після ревізії Свято-Покровського собору в центрі міста, де знайшли бібліотеку з антиукраїнською літературою, ревізійна комісія провела перевірку церкви Казанської ікони Божої матері, що у мікрорайоні Гречани.

Як повідомив міський депутат Віталій Підгайчук, у цього храмі теж було знайдено проросійську літературу з пропагандою руського міра та іншими агітаційно-пропагандистськими матеріали. Кілька прикладів:

«Ці всі брошури і книжки ксенофобського й ненависницького змісту з образливими вигадками лише є підтвердженням того, що їх мета знищення нас як нації. Те, що вони не змогли зробити цими книгами, вони почали робити розпочавши російсько-українську війну, – пише обранець. – Як бачимо, раніше виявлена література в соборі так і тут – це системність підривної антиукраїнської діяльності. Часто навіть не через призму «вєри істінной, православной».

Нагадаємо, 4 квітня в мікрорайоні Гречани місцеві мешканці під час загальних зборів проголосували за переведення церкви Казанської ікони Божої матері московського патріархату до Православної церкви України.

Під час зборів активісти провели перемовини з священниками московського патріархату, однак останні відмовилися віддавати ключі від храму.

Передувала тому подія, яка відбулася 2 квітня в Свято-Покровському соборі, коли служителі московського патріархату побили війського. Під вечір храму зібралися сотні людей, щоб стати на захист військового та почути вибачення за інцидент. Під час багатолюдного зібрання присутні проголосували за перехід до ПЦУ. Того ж вечора в соборі зазвучала молитва українською мовою.

Вже 5 квітня у Хмельницькому місцеві активісти прийшли до храму Різдва Богородиці після того як побачили, що з приміщень церкви служителі виносять речі. Без сутичок і штовханини на території храму не обійшлося. До події залучили правоохоронців.

На вечір до церкви прийшли сотні хмельничан, щоб проголосувати за перехід цього храму до Православної церкви України. Натомість на території храму замкнулися прихожани та священники московського патріархату і співали пісні російською мовою.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.