Головна Новини Радіаційне забруднення у Хмельницькому районі — спростовуємо ворожу брехню

Радіаційне забруднення у Хмельницькому районі — спростовуємо ворожу брехню

by Max

Результати повторних досліджень вказують на відсутність радіаційного забруднення.

Після удару дронів по Хмельницькому району, який стався 13 травня, ворожі пропагандисти почали поширювати брехню про підвищення радіаційного фону. Мовляв, забруднення спричинив вибух танкових боєприпасів зі збідненим ураном. Сайт «Є» вже спростовував цей фейк: моніторинг показав, що радіаційний фон залишається у звичних для нашої області межах. Однак російська пропагандистська машина не зупиняється й надалі вигадує нові побрехеньки. Зокрема, нібито після вибуху підвищення радіаційного фону зафіксували навіть у Польщі. Тож розставимо усі крапки над «і».

Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб 17 травня провів повторні дослідження у населених пунктах, наближених до епіцентру вибухів. Робили заміри одразу за 20-ма показниками.

«Вміст хімічних речовин в повітрі не перевищує допустимої концентрації. Зразки води, відібраної у ставку села Осташки та криницях Грузевиці й Осташок, відповідають вимогам. Також не виявлено ділянок і вогнищ з перевищенням гамма-фону», — розповіли представники обласногу центру контролю та профілактики хвороб.

До речі, рівень радіаційного фону в Хмельницькій області вимірюється щоденно. Ця інформація є відкритою, тому кожен може легко її дізнатися. Наприклад, на сайті Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб або на порталі SaveEcoBot.

Підписатися на канал “Є” в Youtube

 «Я всіх закликаю вірити виключно офіційній інформації, адже ворог намагається посіяти паніку. Якщо ж ми будемо сильними та згуртованими, ми зможемо перемогти його на усіх фронтах. Зокрема, на інформаційному», — наголосив перший заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін.

Фейковий наказ МОЗу та радіаційний фон у Польщі

Ворожі телеграм-канали поширюють фальшивий документ Міністерства охорони здоров’я України про нібито «небезпеку радіаційного зараження» у Хмельницькому. Центр протидії дезінформації спростував його існування, перевіривши цю інформацію в МОЗ.

Ворог поширює фейкові документи МОЗ. Фото: Центру протидії дезінформації

Ворог поширює фейкові документи МОЗ. Фото: Центру протидії дезінформації

Крім того, ворог використовує Якова Кедмі, який у телепрограмах пропагандиста соловйова видає за ізраїльського політолога та воєнного експерта. Той заявив, що після вибухів поблизу Хмельницького «15 травня на сході Польщі було зафіксовано стрибки радіації у повітрі». Свої слова він підкріпив знімком графіка з назвою «Моніторинг радіоактивності в повітрі в Любліні».

Як повідомляє видання «Без Брехні», Національне агентство з атомної енергії Польщі оперативно відреагувало на цей вкид: «Повідомляємо, що радіаційна ситуація в країні нормальна. Тимчасові підвищені значення природного радіаційного фону не є чимось незвичайним і виникають регулярно, наприклад, під час опадів».

Дійсно, використаний Кедмі графік, справжній. Він взятий зі сайту Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні. Однак є один ньюанс…

«15 травня до 239 зріс рівень вісмуту-214, радіоактивного ізотопу. Але, якщо взяти за період спостереження не останній тиждень, а довший час, то видно, що це не найвищий стрибок навіть за останній рік. Наприклад, 27 лютого 2023 року показник підійматися до 355. Були й інші підвищення протягом цього року. Тобто Кедмі підібрав потрібний йому графік під потрібну подію — фейковий вибух снарядів зі збідненим ураном у Хмельницькому», — зазначило видання «Без Брехні».

Чи не безпечні снаряди зі збідненим ураном?

Немає жодного підтвердження, що 13 травня вибухнули саме снаряди зі збідненим ураном. Одним з перших чутки про це поширив колишній нардеп Ігор Мосійчук. Втім, він сказав, що це лише припущення. Однак цю тезу почали поширювати російські пропагандисти.

У будь-якому випадку снаряди зі збідненим ураном не є ядерною зброєю. Відтак не може йти мови про якесь серйозне радіаційне забруднення. Щобільше, самі російські окупанти використовують подібні боєприпаси.

За інформацією військового порталу «Defence Express», збіднений уран є лише у наконечнику танкового снаряда. Радіоактивність такого матеріалу удвічі нижча, ніж у природного урану. Простіше кажучи, він «не фонить».

Збіднений уран є лише в наконечнику снаряда. Фото: зі сайту «Defence Express»

Збіднений уран є лише в наконечнику снаряда. Фото: зі сайту «Defence Express»

«Наконечник зі збідненого урану на APFSDS має здатність самозагострюватись під час пробиття броні ворожого танка. При «стиранні» наконечника об броню виникає пирофорний пил із часточками урану, що здатний самозагорятись при контакті з повітрям, що також посилює ударну потужність APFSDS. Справді, пил з часточками збідненого урану — це токсичний матеріал, небезпечний для живих людей. Але якщо далі пояснювати простіше, піймати свою долю небезпечних речовин під час такого вибуху зможуть хіба що рашисти, в танк яких влетів той самий APFSDS», — зазначили експерти «Defence Express».

Видання «Без брехні» з посиланням на Науковий комітет ООН з дії атомної радіації зазначає, що не виявлено жодних клінічно значущих відхилень, пов’язаних з впливом радіоактивного випромінювання збідненого урану.

«Згідно з результатами досліджень в Іраку й Косово, радіологічна загроза для населення і навколишнього середовища, створювана в результаті локального забруднення території дрібними частинками збідненого урану внаслідок застосування відповідних боєприпасів, не є значною», — йдеться в матеріалі «Без брехні».

Читайте також: Я думала, що це кінець світу: як Грузевиця долає наслідки російського обстрілу (фото)

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.