Головна Новини Повірити у різдвяне диво: у Маліївцях розгорнули резиденцію святого Миколая

Повірити у різдвяне диво: у Маліївцях розгорнули резиденцію святого Миколая

by Max

Одна з основних цілей – дати дітям відчути свято у непрості для країни часи.

У Маліївцях, на Кам’янеччині, відкрили резиденцію Подільського святого Миколая і вже приймають гостей. Цьогоріч гостинну влаштували у маєтку графа Орловського, розповіла сайту «Є ye.ua» директорка Малієвецького історико-культурного музею Анастасія Донець.

Святий Миколай зустрічає відвідувачів разом із помічницями. Тут діти не тільки діляться своїми бажаннями і отримують подарунки, а й беруть участь у майстеркласах.

«Наш святий Миколай згадує з дітками молитви і розповідає про те, як віра та внутрішня сила допомагають подолати негаразди. Це гарна неспішна розмова. Якщо батьки хочуть, вони можуть купити подарунок і передати, щоб його вручив святий Миколай. Є у нас й подаруночки, які можна купити на місці. На окремій локації помічниці святого Миколая проводять для діток майстеркласи – вони є частиною арттерапії, необхідної всім у період війни. Разом вони виготовляють свічники з природних матеріалів та ангеликів із тканини. Обов’язково частуємо чаєм», – розповідає Анастасія Донець.

Гостинна приймає гостей у цокольному приміщенні маєтку Орловського. Для музею це можливість продовжити туристичний сезон до нового року. Фото: igotoworld

Цього року сюди вже встигли навідатись дошкільнята і школярі з усієї громади, а також діти з Маріуполя та Мелітополя. Фото: Малієвецький обласний історико-культурний музей

Різдвяне дійство проходить у цокольному приміщенні палацу, яке колись використовували як каплицю. Його внутрішні простори, каже Анастасія Донець, дозволяють повною мірою відчути дітлахам атмосферу свята. Локацію оздобили природними матеріалами з використанням живих сосон, ялинок і тюків сіна. Посеред них святий Миколай зустрічає гостей.

Особливу увагу організатори приділили його вбранню. Костюм вишивали вручну музейниці Наталя Дмитрук та Світлана Гордієнко. Костюм змайстрували так, щоб нічого не перегукувалося з Дідом Морозом.

Вбрання святого Миколая відтворили, орієнтуючись на образ Святого. Фото: Малієвецький обласний історико-культурний музей

Цього року сюди вже встигли навідатись дошкільнята і школярі з усієї громади, а також діти з Маріуполя та Мелітополя. Одна з основних цілей – дати дітям можливість відчути радість свята у непрості для країни часи.

«Дитинство не чекає, коли настане мир. І нині покоління наших дітей позбавлене стількох простих радостей, в першу чергу спокою. Що можу зробити я, щоб дітям стало краще? В першу чергу, це дати можливість відчути їм свято. Хай вони вірять в дива, хай відчувають внутрішню силу. Тому у вигляді такого свята діти займаються творчістю і перемикають свою увагу. І коли той ангелик вже в дитини виходить – це відразу посмішка і розслаблення», – наголошує Анастасія Донець.

За її словами, охочих відвідати свято багато. Для музею це можливість продовжити туристичний сезон до нового року, адже зазвичай у зимовий період з відвідуванням є складнощі. «Як на мене, це шалений успіх. Це дуже важливо для розвитку громад», – каже Анастасія Донець

Через підвищений попит різдвяне дійство триватиме до 19 грудня.

Записатися на відвідини можна за номером телефону: 093 705 8423.

Читайте також: У соцмережах українці масово вітають один одного з «фейковим святом»

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.