Головна Новини Первоцвіти заборонено не лише продавати, а й зривати: які штрафи діють

Первоцвіти заборонено не лише продавати, а й зривати: які штрафи діють

by Max

Продавати червонокнижні первоцвіти, вирощені в домашніх умовах, також заборонено.

Екологи нагадують про заборону зривати в лісах, а також торгувати первоцвітами, – за це штрафуватимуть.

Як зазначають в Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області, згідно з природоохоронним законодавством, компенсація за кожну незаконно знищену рослину, занесену до Червоної книги, сягає кількох десятків гривень за штуку. Наприклад, підсніжника білосніжного – 62 гривні за рослину.

Також, на тих, хто продаватиме першоцвіти, штрафуватимуть ще й за незаконний продаж. До слова, відповідальність за яке несе не тільки продавець, а й покупець квітів. Сума штрафу – від 510 до 1700 гривень з подальшою конфіскацією рослин.

«Якщо ж об’єктом порушення стануть рослини, які перебували в межах територій природно-заповідного фонду, розмір штрафних санкцій значно зросте і становитиме від 1700 до 3655 гривень», – зазначають в екоінспекції.

А чи можна продавати первоцвіти (занесені до Червоної книги України), які вирощені в домашніх умовах?

Як виявляється – ні. В екоінспекції нагадують, що продавати червонокнижні рослини в Україні – заборонено, незалежно від того, вирощені вони в домашніх умовах чи добуті з природних умов.

Читайте також: Екологи підрахували збитки від масової загибелі риби в Хмельницькому районі

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.