Головна Новини Перші в Україні: лісівники розповіли, як на Хмельниччині садять дерева інноваційними машинами

Перші в Україні: лісівники розповіли, як на Хмельниччині садять дерева інноваційними машинами

by Max

Система працює за допомогою мобільного обладнанні з підключенням Bluetooth.

На Хмельниччині садять ліси не лише люди, але й інноваційні машини. Про це розповіли в Подільському лісовому офісі. Як зазначають лісівники, в Ізяславській та Шепетівській філіях минулої осені запрацювали фінські машини для висаджування сіянців із закритою кореневою системою. Такі технології перші в Україні.

«Процес посадки – повністю автоматичний. Машина самостійно робить лунку в ґрунті, регулює глибину ямки, поміщає сіянець, підживлює його мікро- та макроелементами для покращення росту. Далі агрегат прикопує саджанець з обох сторін та обробляє репелентами – спеціальними речовинами, які відлякують комах, гризунів та тварин, що можуть пошкодити молоді насадження», – розповідають спеціалісти.

Система працює за допомогою мобільного обладнанні з підключенням Bluetooth. Оператор вносить в базу площу ділянки, її контури та встановлює GPS координати. Далі ж задає схему посадки і система автоматично її виконує.

Зазначають, що установка садить сіянці з механічною та рівномірною точністю. Процес в режимі онлайн можна відслідкувати на центральному сервері. Таке програмне забезпечення дає можливість створити цифровий двійник лісу.

Окрім того, направляюча система дозволяє проводити посадку навіть вночі. Швидкість висадки є конкурентоспроможною, адже тепер не потрібно здійснювати попередню підготовку ґрунту для висадки сіянців, цей процес виконує сама машина.

Читайте також: Незвичний випуск: цуценята-поліцейські з Хмельницького вирушили в інші міста

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.