Головна Новини Осучаснення застарілої споруди: ремонт “Дитячого світу” у Хмельницькому

Осучаснення застарілої споруди: ремонт “Дитячого світу” у Хмельницькому

by Max

Торговий центр з радянським ремонтом та недостатнім енергозбереженням набуде нового вигляду.

У Хмельницькому триває ремонт муніципального торгового центру «Дитячий світ», збудованого понад пів століття тому. Перші оновлювальні роботи відбулися ще позаторік. Тоді відремонтували центральний вхід у приміщення, вимостивши плитку замість старого бетонного покриття. Також були замінені вхідні двері на автоматичні розсувні. Минулого року у ліве крило першого поверху заїхала мережа ресторанів швидкого харчування «KFC», теж перед тим зробивши необхідний ремонт. Тепер тривають активні роботи у правому крилі першого поверху торгового центру.

Як розповів сайту «Є» заступник міського голови Василь Новачок, очікується, що протягом місяця ремонт у цьому крилі буде завершений і підприємці зможуть повернутися на свої оновлені торгові точки.

«На першому поверсі ми замінили вікна, бо старі були абсолютно не енергоефективні. Замінили систему опалення, уклали плитку, пофарбували стіни, стелю. Перед тим зняли зі стелі старе алюмінієве покриття, яке виглядало зовсім не по-сучасному, – говорить Василь Новачок. – Наразі підрядники встановлюють скляні вітрини. Після цього підприємці, які були тимчасово відселені на другий поверх, будуть повертатися та облаштовувати свої торгові місця на першому поверсі».

Зараз у торговому центрі облаштовують нові вітрини.

Для ремонту «Дитячого світу» бюджетного фінансування не залучають. На цьому особливо наголошують в міській раді. Роботи проводять за кошти балансоутримувача – комунального підприємства «Агенція муніципальної нерухомості», яке заробляє гроші за рахунок здачі в оренду комунального майна. Підприємство сплачує до міської казни 60% зароблених коштів, а 40% залишає на свою діяльність, виплату зарплат працівникам і на ремонт своїх приміщень.

Згодом у «Дитячому світі» планують продовжити ремонтні роботи. Потрібно замінити систему опалення на другому та четвертому поверхах. Натомість третій поверх будівлі передали в оренду одному орендарю, який не планує використовувати централізоване опалення, застосовуючи інші способи обігріву.

«Щодо витраченого фінансового ресурсу, то ми зможемо сказати тоді, коли роботи будуть завершені. Бо вони не робляться через одну підрядну організацію, а через різні. Виникають додаткові моменти. Все сплюсується і пізніше будемо бачити загальну суму, – додає посадовець. – Зараз триває робота стосовно можливого залучення позабюджетного ресурсу, у тому числі за рахунок європейських грантових організацій, щоб продовжити реконструкцію «Дитячого світу» – оновлення фасадів і подальшого ремонту другого поверху».

Зі стелі зняли старі алюмінієві конструкції.

Більше про те, як виглядатиме перший поверх оновленого Дитячого світу, розповів хмельницький архітектор Тарас Янишин. За його словами, щоб надати торговому центру більш сучасного вигляду, вирішили зробити монохромний інтер’єр.

«Першогочергово стояла задача зробити оновлення із залученням не мінімальних, але раціональних коштів. Тобто – без глобальної перебудови. У нас була певна концепція, щоб зробити його монохромним. Монохромне тло, крім того, що це ефектно та сучасно, буде краще акцентувати увагу на товарі, – зазначає Тарас. – Після демонтажу існуючих конструкцій на стелі, ми побачили, що там непогана архітектура всередині – колони з карнизами. Тож вирішили, що не будемо ніяк підшвивати стелю. Також намагалися залишити підлогу в оригінальному стані, але вона була дуже деформована часом. Тому поклали нову».

Вітражі, які є в “Дитячому світі”, збережуть.

Вітражі й автентичні декоративні деталі архітектори теж вирішили залишити та зберегти. Те, що можливо, – відреставрують. У коридорах будуть зони очікування, де можна сісти поки інші члени.

Додамо, також у Хмельницькому завершили ремонт фонтану, який розташований поруч з Дитячим світом. Зіпсовану мозаїку замінили, а фігури жаб і лелек зробили монотонними.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.