Головна Новини Оператори відповіли, чи буде мобільний зв’язок та інтернет під час відключень світла

Оператори відповіли, чи буде мобільний зв’язок та інтернет під час відключень світла

by Max

«Магічного рішення на випадок довготривалих відключень ні в кого немає».

Хмельницька військова адміністрація провела нараду з інтернет-провайдерами та операторами мобільного зв’язку області. Під час зустрічі компаній зобов’язали підготуватись до можливих блекаутів в осінньо-зимовий період – вони повинні гарантувати безперервну роботу та надання послуг протягом щонайменше трьох діб, вважають у відомстві. 

Натомість українські мобільні оператори зазначають, що за відсутності стаціонарного живлення протягом такого тривалого терміну втримувати стабільний зв’язок неможливо.

Водночас у компаніях заявляють про якісну підготовку до майбутніх ймовірних відключень й кажуть, що найгірші сценарії вже відбулись у 2022 році, пише «Ain.ua».

Як підготувався «Київстар»

Нині на базових станціях компанії «Київстар» в Україні є 80 тисяч нових акумуляторів, які можуть забезпечувати роботу обладнання 4-6 годин. До кінця року оператор планує встановити ще 30 тисяч таких установок. Крім того, з лютого 2022 року втричі збільшилась кількість стаціонарних і мобільних дизель-генераторів. Завдяки їм усіх критично важливі об`єкти мережі зможуть працювати у звичному режимі протягом тривалого часу:

«Якщо на початку війни у компанії було 700 таких генераторів, то зараз їх – 2200. При цьому 850 генераторів було підключено до базових станцій «Київстар» іншими комерційними компаніями та підприємствами», – пише «Ain.ua».

Як підготувався «Vodafone Україна»

З початку зими 2023 року компанія інвестувала близько 150 мільйонів гривень в енергонезалежність. Кошти пішли на встановлення понад 9 тисяч нових акумуляторних батарей на 2255 майданчиках.

«Ці батареї більш пристосовані до важких умов експлуатації, мають підвищену місткість, менш чутливі до частих відключень електроенергії, а також мають у 2,5-3 рази вищу швидкість зарядки порівняно зі старими батареями», – говорять у компанії.

Оператор також закупив та підписав контракти на постачання 484 мобільних генераторів та 522 мобільних генераторів. Загальна кількість базових станцій, у яких буде живлення у разі блекауту за допомогою різних типів генераторів: 1216. Також компанія заявила, що співпрацюватиме з партнерами щодо спільного використання генераторів.

«У минулому осінньо-зимовому періоді найнижчий добовий показник працюючої мережі складав приблизно 84 відсотки. Йдеться в найгірші періоди, сумарно за весь період – лише декілька діб. Зважаючи на посилену активність з підготовки мережі, та за такої самої ситуації в енергетиці (віяльні відключення до 4 годин з перервами 6 годин), маємо лишатися в межах 85-90 відсотків середньодобової доступності мережі», – звітують представники мобільного оператора.

Як підготувався «lifecell»

Протягом року на базових станціях lifecell також встановили тисячі літієвих батарей та генераторів.Ці установки зможуть підтримувати роботу базової станції до 4 годин за відсутності стаціонарного живлення.

«Мережа будь-якого мобільного оператора планувалась та розбудовувалась, виходячи з того, що електроенергія буде за замовчуванням. Тож коли вона зникає масштабно і надовго – магічного рішення не існує, ми, як і інші бізнеси, стаємо залежними від батарей, генераторів та палива. А це – ресурси обмеженої тривалості.

Для прикладу, щоб живити одну базову станцію під час блекауту, потрібно до 50 літрів дизпалива на добу, та мінімум одна людина, що його дозаправлятиме. У lifecell – понад 9000 базових станцій по всій Україні, тож «магічного рішення» на випадок довготривалих відключень немає», – говорять у компанії.

Але найгірший сценарій, на думку спеціалістів компанії, вже відбувся взимку 2022 року. Зараз оператори краще підготовлені і мають напрацьовані алгоритми дій.

Читайте також: У Хмельницькому посилять боротьбу з «тіньовими» доходами

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.