Головна Економіка Нові санкції ЄС проти росії: що гальмує їх запровадження?

Нові санкції ЄС проти росії: що гальмує їх запровадження?

Нові санкції ЄС проти Росії: яка причина зволікання? 

Минулого місяця Європейська комісія почала інформувати держави-члени ЄС про наступний пакет санкцій, які планується запровадити проти росії. Проте, 27 країн спільноти досі очікують на конкретні письмові пропозиції, які зазвичай надходять вже через кілька днів після брифінгів.

Про це розповідає Хмельницький Онлайн

Очікуваний 18-й пакет обмежувальних заходів, який з’явився після повномасштабного вторгнення росії в Україну, покликаний відобразити позиції Європейської комісії. Члени ЄС, у свою чергу, висловлюють свої червоні лінії, оскільки для запровадження санкцій потрібна одностайність усіх учасників.

Причини затримки запровадження нових санкцій

Чому ж затримуються нові обмеження? Є кілька факторів, що впливають на цю ситуацію. По-перше, деякі країни, зокрема Німеччина та Франція, висловлюють бажання почекати на результати мирних переговорів між росією та Україною, запланованих на 2 червня в Стамбулі.

Анонімні джерела серед європейських чиновників зазначають, що вони не вірять у серйозність намірів москви щодо досягнення прогресу в переговорах і бажають дочекатися результатів. На даний момент, окрім обміну загиблими та тяжкопораненими, жодних досягнень у процесі мирних переговорів не спостерігається, що викликає занепокоєння серед європейських лідерів.

Крім того, президент США Дональд Трамп також стримує запровадження нових санкцій проти москви, намагаючись дати можливість переговорам між сторонами. Брюссель, своєю чергою, прагне, аби Вашингтон підтримав нові обмеження.

Що міститиме 18-й пакет санкцій?

Які ж заходи можуть бути включені до 18-го пакету? Зокрема, дипломати ЄС повідомляють, що один з ключових пунктів передбачає зниження граничної ціни на російську нафту до 45 доларів за барель, тоді як наразі вона утримується на рівні 60 доларів.

Згідно з планами, лідери мають намір обговорити можливе зниження ціни на зустрічі G7, що відбудеться в Канаді 15-17 червня. Водночас, європейські фінансисти не змогли дійти згоди на попередньому засіданні, оскільки Вашингтон висловив незгоду з цим кроком.

Очікується, що нові санкції, подібно до попереднього пакету, включатимуть внесення до чорного списку нових осіб і спрямування на російський тіньовий флот. ЄС націлений на понад 300 суден, які, як вважається, використовуються москвою для обходу санкцій. Також планується ввести додаткові візові заборони та замороження активів для ще 100 осіб і компаній.

Загалом, 18-й пакет санкцій має на меті посилити тиск на росію та продемонструвати єдність ЄС у боротьбі з агресією Кремля.

Читати ще

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини