Нині на маршрути міста виїжджають 68 тролейбусів.
Сьогодні, 21 травня, на маршрут у Хмельницькому випустили ще один капітально відновлений тролейбус. Це вже 11 «рогатий», що отримав друге життя та 7-й – відремонтований силами комунального підприємства «Електротранс» та навчально-виробничої дільниці 11-го училища, розповів міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.
Історія цього тролейбуса розпочалася у 1991 році. Він наїздив вулицями міста 1 мільйон 680 тисяч кілометрів. Був в аварійному стані і мав відправитися на металобрухт. Однак нині – відновлений – знову перевозитиме пасажирів. За очікуваннями, зможе прослугувати ще 7-10 років.
«Це надзвичайно ефективно. Тому що ми беремо реально стару рухлядь, яка від’їздила майже два мільйони кілометрів, яка непридатна, яку хіба тільки на металобрухт здавати… Ми робимо з нього не новий звичайно, але тролейбус, який ще 7-10 років буде спокійно їздити на лінії з оновленим салоном та кузовом, з оновленими вузлами. При цьому ми несемо затрати тільки на запчастини. Затрати на запчастини безпосередньо на цей тролейбус – 350 тисяч гривень. Новий тролейбус на сьогодні вартує 12-13 мільйонів гривень. Тобто це у 25-30 разів дешевше, ніж купувати новий», – каже міський голова.
Капітальний ремонт тролейбуса почали взимку. Фото: Олександр Симчишин/ Telegram
Як зазначив головний інженер «Електротрансу» Олексій Ковтун у коментарі МТРК «Місто», відновлювати тролейбус почали взимку. Від старого лишилося близько 10 відсотків. Це метал, скло, а також тяговий двигун та компресорний агрегат. Їх капітально відремонтували, адже нових таких не купити, бо вже не виробляють.
«Було відновлено усі основні вузли агрегату, замінено на сучасну пневмосистему італійської фірми, застосовано сучасні композитні матеріали в оздоблені, сучасний транспортний лінолеум, панелі, освітлення, сидіння салону», – каже Олексій Ковтун.
Наразі у Хмельницькому на маршрути виходить 68 тролейбусів. У планах – щоб їх було до ста, каже міський голова.
«32 – ми купили за останні роки і зараз маємо проєкт з Європейським банком реконструкції і розвитку, де є кредит і грант: будемо мати ще 42 нові тролейбуси. Нові тролейбуси класичні, нові тролейбуси на автономному ходу. Ну і капітальний ремонт існуючих, щоб не віддавати їх на металобрухт. Чи не списувати, а так само випускати на лінію», – резюмував Олександр Симчишин.
Читайте також: Коли у школах Хмельницького пролунає останній дзвінок та яким буде його формат