Головна Новини Над аркою перед собором у Хмельницькому встановлять нову ікону

Над аркою перед собором у Хмельницькому встановлять нову ікону

by Max

Ікона, яка висіла раніше, реставрації не підлягає.

Понад 30 років над аркою дорогою до хмельницького Свято-Покровського кафедрального собору висіла ікона «Покрова Пресвятої Богородиці». Тож нещодавно її зняли для реставрації, однак назад не повернуть. Як повідомляє «Суспільне Хмельницький», виявилося, що образ не підлягає відновленню.

Ікона була написана приблизно 35 років тому. Її автором був хмельницький художник-скульптор Володимир Корнєв. Під впливом сонячного проміння за цей час вона втратила основні кольори.

За інформацією видання, до Трійці, 4 червня, на місці старої ікони планують встановити новий образ Богородиці. Готує її хмельницький художник Леонід Шерстинюк, який мав відновлювати попередню ікону.

«Художник розповідає, що коли взявся до роботи, був розчарований — ікона не підлягала реставрації: гуаш і водоемульсійна фарба з додаванням крейди та зубного порошку сипалася аж до листа ДВП, який теж не міг слугувати надійною основою», – пише видання.

Для образу виготовлять нову рамку.

Коли митець переконався, що відновити образ неможливо, почав писати нову ікону «Покрова Божої Матері» того ж розміру. Виконує роботу довговічними акриловими фарбами, які не вигорають. Промені, німб та написи будуть золочені. Також художник привніс до образу Святої й трохи авторського – елементи української вишивки на омофорі.

Працює Леонід безкоштовно, бо хоче зробити подарунок місту.

Новий образ перед встановленням над брамою мають освятити.

«Ми оголосимо про це наперед і той хто захоче, зможе приєднатися до цього. Ікону, яка перебувалася на брамою, ми заберемо у храм, в нас храм досить великий, безумовно, знайдемо місце для неї», – говорить благочинний хмельницького Свято-Покровського собору отець Володимир.

Попередньо планують освячення нового образу на свято Трійці.

Читайте також: У Хмельницькому передали землю в користування Православній церкві України

Підписатися на канал “Є” в Youtube

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.