Головна Новини На Хмельниччині від початку року зафіксували 16 випадків сказу

На Хмельниччині від початку року зафіксували 16 випадків сказу

by Max

Переважно його виявляли у свійських тварин.

Сказ є дуже небезпечним захворюванням, яке передається через укуси та слину інфікованих тварин. З 1 січня до 5 травня на Хмельниччині вже зафіксували 16 випадків. Щоправда, жодна людина не інфікувалася. Про це розповіли у Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Найчастіше сказ виявляли у свійських тварин. Зокрема, від початку року інфікувалися чотири коти, сім собак і три парнокопитні тварини. Також його виявили у двох лисиць. У жодному випадку хвороба не передалася людині.

Медики нагадують, що сказ вражає нервову систему. Якщо людині вчасно не надати кваліфіковану допомогу, смерть — неминуча. Людина може інфікуватися через укуси тварин, подряпини та потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.

Для профілактики сказу необхідно регулярно вакцинувати свійських тварин, уникати контактів з потенційно небезпечними тваринами, остерігайтеся безпритульних і диких тварин, які не бояться самі до вас підійти.

«Якщо вас вкусила тварина, негайно зверніться до лікаря. Коли лікар недоступний, ретельно промивайте рану щонайменше 15 хвилин мильною водою, мийними засобами, дезинфектантами для обробки ран у хірургічній практиці або іншими засобами (70-відсотковим спиртом або 5-відсотковим розчином йоду), що нейтралізують вірус», — наголосили у Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Читайте також: Як знизити кількість нітратів в овочах

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.