Головна Новини На Хмельниччині у росіян і білорусів конфіскували понад сотню земельних ділянок

На Хмельниччині у росіян і білорусів конфіскували понад сотню земельних ділянок

by Max

Суд задовільнив більшу частину позовів.

На Хмельниччині продовжують фіксувати факти незаконного володіння майном росіянами та білорусами. За 2023 рік до суду скерували 168 позовів про конфіскацію земельних ділянок загальною площею 300 гектарів вартістю на понад 12 мільйонів гривень. Про це повідомили у Хмельницькій обласній прокуратурі.

Суд задовольнив 135 позовів. Відтак у власність держави перейшло 168 гектарів землі вартістю 6,5 мільйона гривень.

Як розповідають у відомстві, підставою для конфіскації слугує закон про спадкування земельних ділянок. Він передбачає, що землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземцями, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню.

«У разі невиконання цієї вимоги така ділянка підлягає конфіскації за рішенням суду. Так, упродовж 2023 року до суду заявлено 168 позовів про конфіскацію земельних ділянок у громадян російської федерації та республіки білорусь загальною площею 300 га вартістю понад 12 млн гривень. Ці земельні ділянки набуті ними в порядку спадкування», – пояснюють у прокуратурі.

Варто зазначити, що процес конфіскації майна у росіян та білорусів активізувався на початку 2023 року. Так, у Шепетівці у лютому передали у власність держави понад 5 гектарів землі, якими володів росіянин. А на травень 2023 до суду скерували 119 справ зі зверненням про необхідність конфіскації.

Читайте також: Як просувають антиукраїнські фейки на фоні конфлікту Ізраїлю та ХАМАС: добірка тижня

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.