Головна Новини На Хмельниччині росте захворюваність на вітряну віспу: 12 пацієнтів госпіталізували з ускладненнями

На Хмельниччині росте захворюваність на вітряну віспу: 12 пацієнтів госпіталізували з ускладненнями

by Max

Майже третина випадків припадає на обласний центр.

За 2023 рік у Хмельницькій області було зафіксовано 1972 випадки вітряної віспи, з яких 486 в місті Хмельницькому (432 дитини). За чотири місяці цього року кількість більша. Наразі в області зареєстровано 2213 випадків, з них у Хмельницькому – 603.

Про це повідомила завідуюча дитячого інфекційного відділення Хмельницької інфекційної лікарні Вікторія Леньга.

За її словами, особливістю сучасної вітряної віспи є збільшення важких бактеріальних ускладнень на тлі недуги. Почастішала госпіталізація хворих з важкими ускладненими формами хвороби. Цього року майже в усіх госпіталізованих – пневмонія.

«За чотири місяці 2024 року проліковано 12 пацієнтів, з них майже у всіх хвороба ускладнилась пневмонією, у 4 пацієнтів флегмоною, в 1 пацієнта важким багатовогнищевим некротизуючим фасциїтом», – зазначила Вікторія Леньга.

Пані медик звертає увагу, що запобігти хворобі можна завдяки вакцинації. 

«Вакцинацію можна розпочати з 9 місяців. Дітям і дорослим необхідно ввести 2 дози вакцини з інтервалом 6 тижнів. Екстрена вакцинація проводиться протягом 72-96 годин після контакту з людиною хворою на вітряну віспу однією дозою», – зазначила завідуюча дитячого інфекційного відділення.

За наявності ознак нездужання, підвищення температури та появи на цьому тлі висипань на тулубі, обличчі і волосистій частині голови — необхідно звернутись до лікаря.

Читайте також: Для хмельницької лікарні придбали унікальний апарат для лікування судинних захворювань

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.