Головна Новини Ляльки ручної роботи від сорока майстринь області показали у Хмельницькому

Ляльки ручної роботи від сорока майстринь області показали у Хмельницькому

by Max

Презентували колекцію авторських іграшок та народних ляльок-мотанок.

Вчора, 9 березня, у Хмельницькому відкрили виставку-конкурс робіт майстринь, які виготовляють народні та авторські ляльки. Близько 240 художніх виробів презентували в обласному науково-методичному центрі культури і мистецтв.

Колоритна виставка триватиме до 20 березня. Протягом цього часу хмельничани можуть відвідати експозицію та побачити рукотворні ляльки, виготовлені в різних техніках. Тут є ляльки-мотанки з текстилю, в’язані авторські іграшки, дерев’яні, керамічні іграшки, джутова філігрань та навіть роботи, створені повністю з природних матеріалів.

Серед учасниць виставки – дунаївчанка Світлана Денисенко. Вона презентувала ляльки, зроблені з листя кукурудзи та сухоцвітів.

«Я давно займаюся творчістю. Виготовляю вироби з природного матеріалу. Це звичайне кукурудзеня. Коли є трава: м’ята, меліса, то наповнювач роблю з них. Так ляльки можуть бути ароматизовані. Ще клей, картон і все, – розповідає майстриня. – Кожна лялька присвячена якомусь святу. Тож у руках вони тримають відповідні предмети».

Ляльки, зроблені з кукурудзяного листя.

Усі учасниці виставки-конкурсу з Хмельницької області. Журі визначатимуть кращі роботи у двох номінаціях: народна лялька та авторська лялька. Звертатимуть увагу на дотримання традицій, якщо це народна лялька, спосіб виготовлення, орнаментування та загалом художню цінність. Про це розповідає керівниця народної художньої студії «Рукотвори» Таїсія Стан.

«У кожну ляльку майстриня вкладає свою душу, своє вміння, свою майстерність, своє бачення навколишнього світу. Тут представлено сорок таких майстрів з області. Відвідувачі можуть придбати вироби, які їм сподобалися. Ми ж кращі роботи відзначимо нагородами та дипломами», – зазначає Таїсія Стан.

Виставка-конкурс «Спогади дитинства» працюватиме до 20 березня за адресою вулиця Володимирська, 103.

Більше фотографій з виставки:

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.