Головна Life style Китайський конкурент SpaceX запустив у космос першу ракету на рідкому паливі

Китайський конкурент SpaceX запустив у космос першу ракету на рідкому паливі

by Max

Останнім часом підкорення космосу і колонізація планет вже не виглядають оповіданнями з науково-фантастичних романів, тому великі країни та приватні компанії працюють у цьому напрямі не покладаючи рук. І Китай у цьому питанні робить помітні успіхи — наприклад, приватна компанія Tianbing Technology Co з Пекіна 2 квітня, офіційно і, що важливо успішно запустила в космос гас-кисневу ракету-носій, ставши першою недержавною китайською компанією в цій сфері. Більш того, приватна компанія не тільки запустила в космос ракету на рідкому паливі, але й зробила значний крок у бік багаторазових ракет-носіїв, якими так пишається SpaceX. Про це розповідає KURAZH.

Фахівці з компанії Tianbing Technology Co пояснили, що ракети-носії на рідкому паливі мають масу переваг над твердопаливними ракетами, оскільки у випадку з кисень-гасом інженери можуть досить гнучко контролювати політ об’єкта — у тому числі для повернення розгінного блоку на Землю для подальшого використання у таких місіях. Наприклад, у компанії Ілона Маска є своя власна ракета Falcon 9, яка дозволяє операторам повертати об’єкт на планету в процесі контрольованого спуску та вертикальної посадки, що суттєво знижує вартість кожного запуску. В Китаї працюють за тією ж схемою, плануючи зробити підкорення космосу доступнішим.

Доступність важлива для виконання найважливішої мети на даний момент — Китай планує створити свою власну мережу комерційних супутників зв’язку, які здатні надавати різні послуги зв’язку. І йдеться не лише про реалізацію інтернету чи інших форматів зв’язку у важкодоступних регіонах, а й про надання інтернету на борту літака, відстеження транспортних засобів на виробництві та багато іншого. Це щось на зразок Starlink, тільки від китайського виробника та на базі власного угруповання супутників. А щоб їх запустити, потрібні доступні ракети-носії — над ними зараз і працюють.

Варто нагадати, що уряд Китаю у своєму п’ятирічному плані на розвиток вказав, що до 2025 року дане угруповання супутників має бути реалізоване, а отже, багаторазові ракети-носії справді необхідні. Крім того, західні аналітики нагадують, що у Китаю вже є в планах свій аналог МКС, тільки виключно для особистого використання, і з 2014 року багато великих комерційних компаній займаються розробкою спеціальних ракет, які б дозволили доставляти на цю космічну станцію різні вантажі набагато дешевше. ніж на даний момент.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.