Головна Новини Компанії трьох європейських країн розроблять План сталої мобільності Хмельницького: що він передбачає

Компанії трьох європейських країн розроблять План сталої мобільності Хмельницького: що він передбачає

by Max

Концепція дозволятиме впроваджувати зміни, які сприятимуть комфортному пересуванню міськими просторами.

У березні 2023 року Хмельницький отримав грант на розробку Плану сталої мобільності міста – стратегії, яка передбачає комплексне вдосконалення транспортної інфраструктури за європейським досвідом. На днях стало відомо, що проєкт буде втілювати консорціум компаній з Німеччини, Італії та Хорватії під назвою «A+S Counsortium». Вони перемогли у відкритих торгах, розповів сайту «Є ye.ua» заступник міського голови Микола Ваврищук.

«Участь у тендері брали 9 компаній з України та світу. Були представники Німеччини, Боснії та Герцеговини, Італії, Хорватії, Франції, Бельгії, Ізраїлю та Болгарії. У процесі оцінки технічних та фінансових пропозицій переможцем обрали консорціум компаній «A+S Consortium». Кожна з компаній цього консорціуму має успішний досвід в розробці планів сталої мобільності як в Україні, так і у країнах Європи. Вони успішно реалізували транспортний генеральний план Німеччини, Плани мобільності німецького міста Гессен та План сталої мобільності Дюссельдорфу», – стверджує посадовець.

За його словами, «A+S Counsortium» після укладання контракту матиме 9 місяців для розробки Плану. Він включатиме низку факторів, пов’язаних з мобільністю та сталим розвитком.

Йдеться про вдосконалення дорожньої інфраструктури, маршрутів громадського транспорту та встановлення орієнтирів на зменшення викидів вуглецю, які найбільше впливають на забрудненість повітря у місті.

«Спеціалісти будуть аналізувати нинішню ситуацію з транспортною інфраструктурою з врахуванням думки громадськості. На основі цього вони розроблять такий План, аби Хмельницький мав стратегію, як місто наступні 10 років має рухатися, аби бути більш мобільним. Для того, що місто не поринало в заторах. Для того, щоб містом було комфортно пересуватися», – уточнює Микола Ваврищук.

Експерти аналізуватимуть нинішню ситуацію з пересуванням транспорту у Хмельницькому та працюватимуть над усуненням наявних недоліків. Фото: автора

Посадовець розповідає, що під час розробки Плану найбільше враховуватимуть потреби в покращенні громадського транспорту. Фахівці переглянуть наявну маршрутну сітку і оцінять наскільки вона ефективна. За умови виявлення причин, які ускладнюють рух транспорту, деякі маршрути можуть змінити, деякі скасувати. Натомість впроваджуватимуть нові.

«В контексті Плану буде враховуватимуть і вдосконалюватимуть роботу світлофорів й розмітки. Можливо, будівництва в майбутньому якихось нових доріг. Враховуватимуть також інклюзивний фактор. Тобто всі ті заходи, які допоможуть Хмельницькому стати мобільним, екологічним в пересуванні», – каже заступник міського голови.

Під час створення Плану зі сталої мобільності міста проводитимуть громадські слухання. Пропозиції хмельничан будуть враховувати у розробці концепції. Проєкт повністю фінансує Європейський банк реконструкції та розвитку. Хмельницький співпрацює з організацією на умовах безповоротної грошової допомоги (грант).

Читайте також: До кінця року в багатоповерхівках Хмельницького відремонтують 170 укриттів

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.