Головна Політика Кілька десятків українських дітей вилучили з сімей біженців за кордоном – Лубінець

Кілька десятків українських дітей вилучили з сімей біженців за кордоном – Лубінець

by Max

Кілька десятків українських дітей вилучили із родин українських біженців, які наразі перебувають за кордоном, повідомив уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець проєкту Радіо Свобода «Ти як?».

Український чиновник пояснив, чому в деяких європейських країнах на законодавчому рівні виникають проблеми із статусом опікуна.

«Проблема є в тому, що згідно з європейським законодавством офіційний в Україні опікун, піклувальник не є офіційним опікуном, піклувальником на території Європейського Союзу. Інша справа, що деякі країни розуміють, у якій ситуації перебувають українці, не піднімають це питання або допомагають просто українцям вижити. Є такі країни, де в нас є проблеми. Я не хочу їх називати, щоб не було маніпуляцій, що Лубінець звинуватив якісь європейські країни. Скажу так: випадки, на наш погляд, порушення прав громадян України є», – зазначив він.

Лубінець зазначив, що завдяки численним зверненням до іноземних колег, вдавалось досягти найголовнішого – «перестали фізично забирати дітей з родин українських громадян».

«Зараз ми пропрацьовуємо питання, щоб допомогти таким діткам разом з батьками просто повернутися на територію України. Вже ми не будемо сперечатися на території їхньої держави, ми просто їх фізично хочемо забрати – дітей з уже призначеними піклувальниками на території цієї країни. Окремо батьків, щоб повернулися на територію України, ми все це врегулювали і спокійно закінчили ці погані історії», – підсумував омбудсмен.

На сьогодні, за даними української влади, офіційно відомо про майже 20 тисяч дітей, депортованих Росією з окупованих територій України.

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини при президентові РФ Марії Львової-Бєлової.

За версією суду, Путін та Львова-Бєлова особисто відповідальні за примусову депортацію дітей із окупованих українських територій до Росії. У РФ після ордеру на арешт Путіна і Львової-Бєлової заявили, що повернуть дітей Україні, коли будуть «безпечні умови».

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.