Головна Новини Кам’янець-Подільська міськрада хоче купити рушниці проти дронів

Кам’янець-Подільська міськрада хоче купити рушниці проти дронів

by Max

Такі пристрої ефективні проти більшості комерційних дронів, які нині використовуються для розвідки.

Виконком Кам’янець-Подільської міськради планує придбати дві антидронові рушниці. Вони покликані глушити сигнал багатьох видів безпілотників. Орієнтована їх вартість становить майже мільйон гривень. Про це свідчить інформація, оприлюднена на порталі публічних закупівель «Прозоро».

Згідно з тендерною документацією, заплановано придбати дві антидронові рушниці «ANTIDRON KVSG-6» 80W або їх еквівалент. Радіус їхньої дії має становити до трьох кілометрів, а час роботи — від 20 до 30 хвилин. Таке обладнання повинне блокувати низку частот. Його орієнтована вага становить шість з половиною кілограмів.

В комплект до кожної портативної рушниці проти дронів має входити блок живлення, дві акумуляторні батареї та інструкція. Товар повинен бути новим, а його гарантійний термін — не менше, ніж 12 місяців.

Очікувана вартість двох таких пристроїв складає 980 тисяч гривень. Їхнього постачальника заплановано визначити на аукціоні, запланованому на 21 січня. Переможець терміну повинен буде надати антидронові рушниці до 1 березня.

Ймовірно придбані прилади виконком Кам’янець-Подільської міськради передасть українським воїнам.

Довідково. Антидронова рушниця «ANTIDRON KVSG-6» 80W створена в Україні. Її виробляє компанія «Квертус». Як зазначає інформаційне агентство «АрміяInform», ці прилади вже використовують захисники України.

«У дрона є приймально-передавальний пристрій. За його допомогою апарат розуміє, де він перебуває, а також налагоджує зв’язок із пультом керування. Пульт передає команди, а дрон надсилає відео. Антидронова рушниця генерує на тих самих частотах щільнішу хвилю, ніж зв’язок між дроном та пультом. Тому, коли коптер потрапляє у хвильове поле рушниці, він не може надсилати інформацію та отримувати команди», — пояснили в «АрміяInform».

Щоб посадити ворожий дрон знадобиться від хвилини до кількох хвилин. Такі рушниці показують себе ефективними проти більшості комерційних безбілетників, які нині для розвідки та скидання гранат використовують як українські воїни, так і окупанти. Наприклад, «DJI Mavic 3». Також антидронова рушниця може допомогти посадити російського розвідувального безпілотника типу «Орлан».

Однак вони будуть безпорадними проти серйозних ударних безпілотників або проти іранських дронів-камікадзе «Шахед».

Читайте також: Хмельницькі підприємці виготовили для військових автономну лазню на колесах

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.