Кабінет міністрів України затвердив оновлений порядок закупівлі безпілотних систем і засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) в умовах воєнного стану. Про це повідомив постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук після засідання Кабміну.
Про це розповідає Хмельницький Онлайн
«Доповнено постанову КМУ від 11.11.2022 № 1275 «Деякі питання здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану» Порядком закупівлі безпілотних систем, засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня вітчизняного виробництва та їх складових частин, що діє протягом воєнного стану», – зазначив Мельничук.
Новий порядок для безперебійного постачання
У Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації пояснили, що новий порядок закупівлі замінить експериментальний проєкт, який діяв раніше. Це рішення стосується безпілотників та засобів РЕБ для потреб Збройних сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, СБУ, Національної поліції та інших безпекових структур.
Завдяки новим правилам, закупівлі будуть продовжуватися безперервно до завершення воєнного стану. Раніше оборонні закупівлі здійснювалися в рамках експериментального проєкту, що був затверджений постановою від 24 березня 2023 року № 256. Цей проєкт дозволяв закупівлю безпілотників і засобів РЕБ з метою підвищення обороноздатності до 27 березня 2025 року.
Додаткове фінансування для ЗСУ
Окрім цього, було повідомлено, що бойовим бригадам на закупівлю дронів додатково виділено 1,89 мільярда гривень, що посилить їхню здатність протидіяти загрозам в умовах активних бойових дій.