Головна Новини Хмельницькій єпархії УПЦ (мп) призначили нового керуючого: що про нього відомо

Хмельницькій єпархії УПЦ (мп) призначили нового керуючого: що про нього відомо

by Max

Митрополита Антонія, який керував Хмельницької єпархією УПЦ (мп) майже 30 років і заявив про готовність перейти до Православної церкви України, звільнили.

Учора, 3 квітня, під час засідання синоду УПЦ (мп), яке відбувалося в дистанційному режимі, звільнили митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія від керування Хмельницькою єпархією. Про це повідомив інформаційно-просвітницький відділ УПЦ (мп).

Сталося це на наступний день після того, як під стінами Свято-Покровського собору в Хмельницькому, де побили військового, декілька тисяч людей підтримали перехід храму до ПЦУ. Митрополит Антоній віддав ключі від храму ревізійній комісії.

В УПЦ (мп) зазначають, що Антоній звільнений після подання рапорту. А для прийняття рішення Синод збирався у дистанційному режимі.

«У відповідь на рапорт Священний Синод звільнив Преосвященного митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія від керування Хмельницькою єпархією та почислив його на спокій», – йдеться у повідомленні.

Новим керівником Хмельницькою єпархією став архієпископ Віктор, який до цього був вікарієм Київської Митрополії.

Додамо, що коментуючи інцидент з побиттям військового, митрополит Антоній висловив готовність перейти до ПЦУ. Про це ієрарх сказав у коментарі ТСН.

«Думали залишитися в ПЦУ, попроситити, щоб якось з ними. Я то готовий, я сам перейду, заберу свої речі, але ж вони (священники мп – ред.) мовчать, вони потікали, я їх шукаю, давайте з вами вирішимо. Я один залишився, заручник», – цитує митрополита ТСН.

Що відомо про митрополита Антонія

Митрополита Антонія Фіалко (Василь Фіалко) називають одним з найстаріших єпископів московського патріархату в Україні. Родом він з Київщини. Навчався в Київському будівельному технікумі, а пізніше закінчив Московську духовну семінарію та Московську духовну академію. У 1979-у був пострижений у чернецтво з ім’ям Антоній.

Антоній Фіалко також був причетний до створення Української автокефальної православної церкви, оскільки був висвяченим в єпископа Хмельницького та Кам’янець-Подільського в 1991 році патріархом УАПЦ Мстиславом. Проте вже наступного року він повернувся до московського патріархату.

22 червня 1993 року владику Антонія призначено єпископом Хмельницьким і Шепетівським УПЦ. У 2000 році возведено у сан архієпископа. 31 березня 2007 року – у сан митрополита.

Що відомо про архієпископа Віктора, нового керуючого Хмельницькою єпархією УПЦ (мп)

Архієпископ Віктор (в миру Володимир Дмитрович Коцаба), призначений керуючим Хмельницькою єпархією УПЦ (мп), народився на Івано-Франківщині. Після закінчення школи вступив до Київської духовної семінарії, а потім до академії. Має вищу юридичну освіту. У 2012-му році був призначений головою адміністративного апарату Київської митрополії УПЦ (мп) в Україні, а в 2017-му році був обраний єпископом Баришівським.

Як пише видання «Слідство інфо», Владика Віктор представляє позицію РПЦ в Україні перед міжнародними організаціями. Зокрема, у лютому 2020-го року він надіслав листа представникам Європейського парламенту, у якому заявив про «утиски та гоніння» церкви з боку української влади. Також владика неодноразово звинувачував представників інших церков у тому, що вони нібито захоплюють храми РПЦ в Україні.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.