Головна Новини Хмельницька письменниця Ольга Саліпа видала книгу для підлітків та розповіла про її непросту історію

Хмельницька письменниця Ольга Саліпа видала книгу для підлітків та розповіла про її непросту історію

by Max

Це перша книга письменниці із циклу для підлітків «Скарби».

Сучасна хмельницька письменниця Ольга Саліпа, відома низкою поетичних збірок та романів, серед яких й ретроромани про Проскурів, потішила своєю творчістю й молодших поціновувачів художнього слова. Нещодавно вийшла друком її перша книга із циклу для підлітків «Скарби».

У ній – пригоди 14-літньої Ліни, яка на канікули разом з подругою, приїхала із Лисичанська на Тернопільщину. Ліна шукатиме скарби у старовинному замку, але знайде дещо значно цінніше…

«Тут є і пригоди, і історія, і трохи (чи не трохи?) підліткових проблем, – каже про книгу на своїй фейсбук-сторінці Ольга Саліпа. – Щоби бути крутим, треба пити алкоголь? Красивий одяг чи авто – запорука успіху? Що станеться, якщо опинитися із п’яною компанією значно старших хлопців наодинці? Зрештою, чи справді можна знайти скарб у старому замку і на що підлітку можуть бути потрібні великі гроші?»

Добру, проте з глибокими та часто болючими сенсами, історію адресувала письменниця не лише підліткам, її залюбки читатимуть і дорослі.

«Історія цієї книги довга і непроста, – зізнається Ольга. – Написана вона у 2019 році. Я двічі подавала її на «Молоду Коронацію слова». Вперше у 2020 році, тоді ж, коли рукопис “Олі” на “Коронацію” дорослу. І покладала на неї більші надії, ніж на роман “Оля”. Але в той рік твір лишився непоміченим. У 2021 році з цією книгою я взяла участь у літературному конкурсі видавництва “Наш формат”, отримала високі бали, але до фіналу не вийшла. Трохи допрацювала і надіслала його на конкурс “Молода Коронація слова” і в 2021 році він переміг. Але зі зрозумілих причин вийшов друком лише зараз».

Події, описані в книзі, відбуваються у 2019 році. Головна героїня Ліна бачила війну в 2014-му на власні очі, хоч і була мала, і думає, що на заході України про неї розуміють мало. Особливо її новий друг Андрій. Але виявляється, що на цій війні у нього загинув батько. Тим часом сама Ліна підозрює, що її тато може воювати за найманців так званої лнр…
Такі недитячі проблеми, які в контексті сучасної історії грають у новому світлі…

У романі є акценти на війні і питаннях мови та стереотипах схід-захід, а після 24 лютого, зізнається авторка, сприйняття цих речей дуже змінилося.

«Дещо зараз я би писала по-іншому, – стверджує Ольга Саліпа, зважаючи на страшні реалії. – Наприклад, Ліна би зробила чіткіші висновки щодо мови. Але зрештою це дасть мені можливість у наступних частинах книги показати еволюцію ставлення до цих питань… Я не знаю, чи варто було це все замішувати у книгу для підлітків, чи краще було написати просто про любов… Але ця книга 4 роки тому народилася такою».

Сайту «Є» Ольга Саліпа розповіла, що  у серії буде чотири книги. Друга, до слова, уже написана.

«Це буде щоразу інша історія, і, можливо, навіть з іншими героями, бо вони теж ростуть, як і мої читачі, – ділиться письменниця. – Щодо термінів виходу складно щось прогнозувати, але я дуже хочу, щоб мінімум одна книга в рік виходила з цієї серії».

Читайте також: «Життя вічне»: хмельницький письменник Юрій Даценко презентує новий ретродетектив

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.