Головна Новини Фонтан з жабами та лелеками поруч з Дитячим світом: деталі реконструкції та витрати коштів

Фонтан з жабами та лелеками поруч з Дитячим світом: деталі реконструкції та витрати коштів

by Max

Найстаріший діючий фонтан Хмельницького набув нового вигляду.

У Хмельницькому завершили ремонт фонтану, який розташований поруч з Дитячим світом. Зіпсовану мозаїку замінили, а фігури жаб і лелек зробили монотонними. Таке рішення прийняли архітектори, перед тим випробувавши різні варіанти кольорової гами конструкцій фонтану.

Спершу команда архітекторів розглядала глибокі зелені тони, також думали над рожево-блакитною колористикою. Зрештою підібрали колір, який найбільш гармонійно вписався у навколишнє середовище, та пасує до вже існуючої блакитної мозаїки в чаші басейну.

«Коли ми проєктуємо, то зазвичай робимо візуалізації з різними кольорами. У даному випадку це був би дуже трудомісткий процес. Тому вирішили пробувати на місці, який колір підійде. Перший варіант і нам, і замовнику не сподобався. Зелений не вийшов таким глибоким, як ми планували. Підбирали колір, щоб гармоніював з чашею бассейну, також думали про навколишнє середовище. Наразі все, що оточує фонтан, доволі різноманітне. Можливо, не зовсім гармонійне. Не хотілося вводити новою колористикою ще додатковий неспокій в цей простір. Спробувавши кавовий тон, ми зрозуміли, що він досить спокійний і гармонійний», – прокоментувала сайту «Є» архітекторка Олена Джула-Райфшнайдер.

Раніше вважали, що фонтан гранітний, однак він виявився бетонним.

Хмельницький фонтан не унікальний. Такі ж фігури у різних комбінаціях були й в інших містах України.

Додамо, визначаючись з кінцевим варіантом, як виглядатиме оновлений фонтан, архітектори хотіли почути й пропозиції хмельничан. У результаті від місцевих мешканців було чимало ідей. Одні вважали, що треба залишити вже звичні для містян кольори – зелені жаби, білі з червоним лелеки. Інші говорили, що це примітивно і варто повернути автентичний вигляд фонтану. Дехто закликав до кардинальних змін: на місці старого фонтану встановити нові патріотичні фігури. А ще було чимало повідомлень з коментарями про те, що подібні ремонти не на часі, а витрачені гроші треба спрямувати на інші потреби.

Без додаткового покриття бетон псувався б.

Як пояснив заступник міського голови Василь Новачок, для поточного ремонту фонтану гроші з міського бюджету не залучали. Все зробили за кошти балансоутримувача фонтану, комунального підприємства «Агенція муніципальної нерухомості», яке їх отримує за рахунок здачі в оренду комунального майна. Підприємство сплачує до міської казни 60% зароблених коштів, а 40% залишає на свою діяльність, виплату зарплат працівникам і на ремонт своїх приміщень.

Фонтан був збудований у 1956 році. Фото: надане Сергієм Єсюніним.

Більше про історію давнього хмельницького фонтану раніше розповів краєзнавець Сергій Єсюнін. Фонтан з жабами і лелеками у Хмельницькому був облаштований в 1956 році, коли зробили сквер біля новозбудованого універмагу. В перше його пофарбували у звичні для хмельничан кольори наприкінці 90-их років минулого століття. До того основні конструкції були сірими з червоним відтінком.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.