Головна Новини Фінансування освіти на Хмельниччині: розподіл субвенцій на 2025 рік

Фінансування освіти на Хмельниччині: розподіл субвенцій на 2025 рік

by Max

У 2025 році фінансування освіти в Україні сягне понад 190 млрд грн, що на 11% більше, ніж у 2024 році. Зростання видатків на 20 млрд грн було передбачено в бюджетному плані, що стало значним кроком уперед у фінансуванні галузі. Юрій Гриневич, консультант Асоціації міст України у Хмельницькій області, детально проаналізував, як саме ці кошти будуть розподілені між обласними і місцевими бюджетами громад Хмельниччини.

Про це розповідає Хмельницький Онлайн

Освітня субвенція: зміни та нововведення

Освітня субвенція, яка є основним джерелом фінансування заробітної плати для освітян в закладах загальної середньої освіти, у 2025 році залишиться на рівні 2024 року, становлячи 103,2 млрд грн. Вперше було виділено окремий бюджет у розмірі 12 млрд грн на додаткові виплати вчителям, що передбачає надбавки до зарплат у розмірі 1 000 грн з 1 січня і 2 000 грн з 1 вересня 2025 року. Про це повідомив міністр освіти і науки України.

Кабінет Міністрів України вніс зміни у формулу розподілу освітньої субвенції, затвердивши нові правила розподілу коштів на період з січня по серпень 2025 року. Постанова «Деякі питання розподілу освітньої субвенції на 2025 рік» була затверджена 5 грудня 2024 року. Планується, що розподіл коштів на решту періоду буде відкореговано після отримання оновлених даних про кількість учнів.

Фінансування для громад Хмельниччини

Для Хмельницької області у 2025 році заплановано виділення 2,548 млрд грн освітньої субвенції, з них 233,5 млн грн – на обласний бюджет, та 2,314,6 млн грн – для бюджетів територіальних громад. Основними отримувачами цих коштів стануть Хмельницька міська територіальна громада (522,3 млн грн), Кам’янець-Подільська міська громада (164,7 млн грн), Старокостянтинівська міська громада (102,2 млн грн) та інші громади області.

«За рахунок субвенції не здійснюється фінансування закладів загальної середньої освіти (крім закладів початкової школи), кількість учнів у яких становить: з 1 вересня 2016 р. – менше 25 осіб; з 1 вересня 2025 р. – менше 45 осіб; з 1 вересня 2026 р. – менше 60 осіб», – зазначив представник АМУ.

Уряд акцентує увагу на необхідності оптимізації шкільної мережі, що дозволить покращити якість освіти, а також забезпечити вчителів всім необхідним для ефективної роботи. Засновникам закладів загальної середньої освіти рекомендовано продовжувати заходи з оптимізації малокомплектних шкіл.

Читати ще

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини