Головна Новини Фестиваль «Книжковий арсенал» у Києві: хто буде представляти Хмельниччину

Фестиваль «Книжковий арсенал» у Києві: хто буде представляти Хмельниччину

by Max

У фокусі заходу – книги про війну, що вийшли після 2014 року, та видання, створені ветеранами та учасниками війни, членами їхніх родин.

Терористичним актом, прицільно поціливши ракетою у харківську друкарню видавництва Vivat, росія вкотре показує свій намір знищити українську культуру. Однак українська культура продовжує жити. І продовжує жити українська книга.

Вже завтра, 30 травня, у Києві вдванадцяте відбудеться міжнародний фестиваль «Книжковий арсенал». І вдруге за час повномасштабного російського вторгнення. У фокусі заходу – книги про війну, що вийшли після 2014 року, та видання, створені ветеранами й учасниками війни, а також членами їхніх родин.

У Програмі – близько 160 подій, які відбуватимуться в будівлі Старого Арсеналу. Це дискусії, презентації, поетичні читання, арттерапевтичні воркшопи, кіноперформанси тощо. Впродовж чотирьох днів буде діяти книжковий ярмарок.

Офіційне відкриття фестивалю відбудеться о 17:00, а загалом вхід на територію буде доступний до 21:00. Триватиме «Книжковий арсенал» до 2 червня

Хмельниччину на фестивалі представлятиме Видавництво Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Вони будуть презентувати книжкову серію «Шлях до Перемоги 2022-2023». Учасники: Анатолій Сцінський, Юлія Степанова, Аліна Горбатовська, Оксана Тарасюк, Денис Полюк, Олександра Кондратюк, Дмитро Галушка, Віталій Ориховський, Володимир Лемешко, Дмитро Хруст.

Також на фестивалі можна буде зустріти авторку низки романів з Хмельницького Ольгу Саліпу. 1 червня о 12:00 письменниця проведе автограф-сесію на стенді Видавництво Фоліо.

Після обстрілу росіянами друкарні типографії Фактор-груп, що стався 23 травня, культурна спільнота та громадські активісти закликали українців підтримати типографію, купуючи їхні книжки. Це, зокрема, можна буде зробити на «Книжковому арсеналі», адже у Фактор-груп створювали книги практично для усіх українських видавництв.

Як поділилася Ольга Саліпа, у цій типографії друкувалися і її романи з саги «Дикі паростки». А письменник з Хмельниччини Валерій Пузік зазначив, що його книга «Мисливці за щастям» не встигла побачити світ. Вона якраз була в палітурному цеху, що став практично епіцентром удару. 

«На жаль, через атаку росії на Харків та, зокрема, Фактор-друк, ми змушені перенести дати виходу книжки “Мисливці за щастям” на невизначений час. Через це ми не зможемо представити її під час Книжкового Арсеналу, як планували», – зазначив письменник. 

Нагадаємо, що внаслідок обстрілу типографії «Фактор-друк» у Харкові 23 травня було знищено понад 50 тисяч книг. Постраждали як мінімум три видавництва: «Vivat», «Клуб сімейного дозвілля» та «Ранок». Тоді загинуло семеро працівників друкарні, постраждало – ще близько двох десятків.

Читайте також: Медаль на два боки: вийде друком четверта книга Ольги Саліпи з серії ретророманів про Проскурів

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.