Головна Новини Фейк про аварію на Хмельницькій АЕС та антиукраїнська дезінформація після теракту у москві: добірка тижня

Фейк про аварію на Хмельницькій АЕС та антиукраїнська дезінформація після теракту у москві: добірка тижня

by Max

Роспропаганда почала поширювати фейк, що «аварійну зупинку реактора» спровокувало «ядерне паливо компанії Westinghouse зі Сполучених Штатів»

Російська пропаганда намагається медійно заглушити матеріали про масовий ракетний обстріл, який відбувся 22 березня, в результаті якого лише в Хмельницькому загинули двоє людей.

Дезінформація про підрив ДніпроГЕС

Напередодні масового ракетного обстрілу України, який відбувся вранці 22 березня, російська пропаганда провела дезінформаційну кампанію, що Україна нібито хоче підірвати ДніпроГЕС.

Центр протидії дезінформації РНБО зазначає, що до удару по ДніпроГЕС російські пропагандистські пабліки розпочали поширювати інформацію щодо буцімто підготовки до підриву дамби українськими спецслужбами.

Мовляв, українці самі збираються підірвати дамбу під час весняної повені, щоб кількість жертв з-поміж цивільного населення була якомога більшою.

Таким чином, росіяни продовжують спроби посіяти паніку фейками про прорив дамби. Цей ефект намагаються підсилити публікацією матеріалів щодо підриву дамби ДніпроГЕС червоною армією та армією Третього Рейху під час відступу із Запоріжжя в роки Другої світової, що призвело до дуже великих жертв з-поміж мирного населення.

Як зазначають у Центрі протидії дезінформації, нині загрози прориву дамби ДніпроГЕС немає.

Фейк про Хмельницьку АЕС

На початку тижня російські пропагандисти активно поширювали дописи, що нібито на Україну чекає нова ядерна катастрофа. Цього разу приводом для чергового ядерного апокаліпсису в Україні стало відключення від мережі другого енергоблоку Хмельницької АЕС, пише видання “Стоп Фейк”.

На фоні цього повідомлення, роспропаганда почала поширювати фейк, що «аварійну зупинку реактора» спровокувало «ядерне паливо компанії Westinghouse зі Сполучених Штатів».

Національний оператор «Енергоатом» 14 березня 2024 року повідомив про відключення від мережі другого енергоблоку Хмельницької атомної електростанції. Жодних аварійних ситуацій чи «збоїв у роботі реактора» на АЕС немає – це фейк російських ЗМІ. Відключення енергоблоку сталося через «коливання параметра осьового зсуву ротора циліндра високого тиску турбоагрегату з тенденцією збільшення», – повідомили у «Енергоатомі».

Простіше кажучи, проблема має механічний характер і пов’язана з турбіною, яка під тиском пари виробляє електроенергію. Реактор перебуває у повністю робочому стані, так само як і збірки з ядерним паливом. В «Енергоатомі» наголосили, що турбоагрегат другого енергоблоку ХАЕС вирішили відключити в умовах профіциту електроенергії на ринку. Усі інші енергоблоки працюють у штатному режимі на номінальній потужності – жодної загрози ядерній безпеці станції немає.

Цю інформацію підтвердили у Міжнародному агентстві атомної енергії, експерти якого постійно присутні на всіх українських атомних станціях. У МАГАТЕ зазначили, що на Хмельницькій АЕС вручну зупинено другий реакторний блок для розслідування проблеми із валом турбіни. Ця подія не вплинула на ядерну безпеку та захищеність станції, підкреслили в МАГАТЕ.

У контексті відмови України від монополії постачання палива з росії, попри підтверджені факти безпечної роботи українських АЕС на американських збірках, роспропаганда продовжує просувати фейки про ядерну безпеку України.

Дезінформація на фоні теракту в москві

Російська пропаганда намагається провести дезінформаційну кампанію, що нібито люди, які здійснили теракт у московському торгівельно-розважальному комплексі, мають відношення до України.

Як пише “РБК-Україна”, російські пропагандисти з телеканалу НТВ оприлюднили діпфейк із секретарем РНБО України Олексієм Даніловим, намагаючись переконати, що Україна “причетна” до теракту 22 березня”, – йдеться у повідомленні.

Для створення цього фейку вони використали кадри з телемарафону за 16 березня, замінивши гостя, начальника ГУР Кирила Буданова, на фейкове відео з Олексієм Даніловим.

“Якість діпфейку дуже низька, його штучність кидається в очі з першої ж секунди перегляду, міміка та мовлення Олексія Данілова взагалі не збігаються”, – йдеться у повідомленні.

Того ж вечора колишній президент росії Дмитро Медведєв у своєму Telegram натякнув, що до теракту може бути причетна українська сторона.

Крім того, російський слідчий комітет заявив, що нібито затримали чотирьох чоловік у Брянській області неподалік кордону з Україною і що нібито терористи мали контакти з Україною.

Хоча в дійсності, затримання відбулось біля населенного пункту Хацунь, яке знаходиться в понад ста кілометрах від кордону з Україною.

ГУР спростував причетність України до теракту в москві та прокоментував заяви ФСБ.
“Конкретно ця заява і ця інформація, звичайно, це нісенітниця. Ці заяви ФСБ розраховані або на відвертих невігласів, або на зазомбоване російське населення. Уявити собі, що після понад двох років повномасштабного вторгнення терористи прямують у прикордонні регіони, які найбільше насичені зараз силовиками, спецслужбами і власне військовими, я думаю, що тут коментарі зайві”, – сказав він.

Представник ГУР наголосив, що звинувачення ФСБ – це “брехня і намагання притягнути український слід з боку російського режиму, чим вони власне займають з перших хвилин, як цей теракт відбувався”.

Юсов додав, що ГУР утримується від коментарів щодо причетності ІДІЛ чи інших терористичних угруповань до теракту у Підмосков’ї.

Нагадаємо, що ввечері, 22 березня, в місті Красногорську в Підмосков’ї кілька озброєних чоловіків влаштували стрілянину в підмосковному торговому центрі “Крокус Сіті хол”, де саме проходив концерт гурту “Пікнік”.

Черговий фейк про мобілізацію жінок

Російська пропаганда продовжує створювати фейки про мобілізацію в Україні та зокрема про мобілізацію жінок.
Російські пропагандисти висувають твердження про намір України мобілізувати три мільйони бездітних жінок. «Здається, Україна пішла шляхом самознищення».

Як пише “Детектор медіа”, насправді наразі немає жодних планів щодо масштабної мобілізації жінок в Україні. Президент Володимир Зеленський заявив на конференції в грудні 2023 року, що в період воєнного стану мобілізації жінок в країні не буде. Військовий облік жінок наразі поширюється лише на осіб, що здобули освіту з медичних та фармацевтичних спеціальностей, але вони можуть служити лише за власним бажанням. Аналітика журналістів Texty також не є свідченням планів української влади на мобілізацію жінок.

Російська пропаганда систематично використовує тему мобілізації в Україні для поширення дезінформації, переконуючи, що українська влада має намір «воювати до останнього українця» і через великі втрати вже залучає до армії жінок, пенсіонерів та неповнолітніх.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.