Головна Новини Факт в історії: як Проскурів і Меджибіж накрила стихійна повінь

Факт в історії: як Проскурів і Меджибіж накрила стихійна повінь

by Max

Стихія завдала руйнувань, перетворивши вулиці на річки.

П’ятого квітня 1909 року наслідки стихійної повені завдали значних руйнувань у Меджибожі.

Навесні 1909 року на території Хмельницької області рівень води в Дністрі та Бузі піднявся до рекордних позначок. Під водою опинилися сотні гектарів землі. Жахливими були наслідки у прибузьких районах, в тому числі, у Проскурові. Перебіг подій тієї весни розповідають газети:

«22 березня. Повінь у Проскурівському, Летичівському, Літинському повітах набуває величезних розмахів. Від повені на Бузі та Плоскій серйозно постраждав Проскурів. Цілі квартали опинилися під водою, і вулиці перетворилися на справжні річки, сполучення по яких можливе лише за допомогою човнів. Місцева влада була вимушена за допомогою пороху висадити в повітря греблю на Бузі».

Врятувавши таким чином Проскурів, за кілька днів викликали катастрофу нижче по течії Бугу, в Меджибожі.

Вже 5 квітня місцева преса повідомляла:

«Катастрофічна повінь триває в Меджибожі та його околицях. Внаслідок того, що проскурівську греблю висадили в повітря, вода ринула до Меджибожа з такою силою та швидкістю, що всі заходи стримати потік виявилися марними. Крига вмить знесла міст і шлюзи та зруйнувала греблю. Постраждали мешканці прибережних районів, де підтоплено багато будинків та вулиць».

Повінь 1909 року на Поділлі тривала до 10 квітня.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.