Головна Новини Електронний рецепт: як купити рецептурні ліки з квітня

Електронний рецепт: як купити рецептурні ліки з квітня

by Max

Продаж ліків за електронними рецептами впроваджуватимуть поступово, кажуть в Департаменті охорони здоров’я Хмельницької ОВА.

З квітня в Україні запроваджують електронний рецепт на рецептурні ліки. Його можуть виписати у сімейного лікаря чи вузького спеціаліста комунальної або ж приватної лікарської установи, якщо вони зареєстровані в системі МОЗ. Про це під час під час брифінгу розповіла Аліна Костенко, начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОВА.

За словами Аліни Костенко, електронний рецепт діятиме на всі зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають продажу за рецептом лікаря. Тобто, якщо в інструкції вказано «за рецептом», то для придбання цих ліків буде потрібен електронний рецепт.

«Виписати його може лікар будь якої спеціальності, державної, комунальної або приватної форми власності, в тому числі і лікар-ФОП. Для цього закладу не потрібно мати договір із Національною службою здоров’я України. Основна умова – пацієнт має бути зареєстрований в електронній системі охорони здоров’я», – зазначає Аліна Костенко.

За її словами, продаж ліків за електронними рецептами впроваджуватиметься поступово, тож деякий час ще буде дійсним і паперовий рецепт.

Також Аліна Костенко додає, що механізм виписування електронних рецептів вже знайомий медикам за програмою «Доступні ліки», куди були внесені психотропні та наркотичні засоби, антибіотики, лікарські засоби для лікування хвороби Паркінсона та імуносупресивної терапії для хворих з трансплантованими органами. Тож проблем з виписуванням електронних рецептів не виникатиме.

Читайте також: У Хмельницькому виявили штам коронавірусу Кракен: про його особливості й необхідність вакцинації

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.