Головна Політика Дружині голови АМКУ Павла Кириленка обрали запобіжний захід у 9 млн грн

Дружині голови АМКУ Павла Кириленка обрали запобіжний захід у 9 млн грн

дружині підозрюваного голови АМКУ Кириленка обрали запобіжний захід

Вищий антикорупційний суд 6 червня ухвалив рішення про застосування запобіжного заходу для дружини очільника Антимонопольного комітету України Павла Кириленка, Алли. Запобіжний захід визначено у вигляді застави на суму 9 мільйонів гривень. Рішення суду стало наслідком підозри, висловленої їй 5 червня Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) у «пособництві в незаконному збагаченні». Про це повідомляють журналісти з залу суду.

Про це розповідає Хмельницький Онлайн

Детективи НАБУ та прокурори САП раніше подали клопотання про встановлення застави у розмірі 36 мільйонів гривень, що є половиною суми, яка інкримінується її чоловіку. Під час слухання Алла Кириленко зазначила, що не розуміє причин підозри у «пособництві у незаконному збагаченні».

«Я не була присутня на всіх укладених угодах (з купівлі майна її батьками – ред.). Я не телефонувала власникам, не переглядала квартири».

Вона також підкреслила, що не залишала Україну після підозри, висунутої її чоловіку в серпні 2024 року, і не має наміру виїжджати й зараз. Суддя ВАКС Віталій Крикливий частково задовольнив клопотання та призначив заставу в 9 мільйонів гривень, яку Алла Кириленко повинна внести протягом 5 днів.

Крім того, суд наклав на дружину обмеження, зобов’язуючи її не виїжджати з Києва та області, здати на зберігання паспорти для виїзду за кордон і регулярно з’являтися за викликом детективів та прокурорів.

У той же день, 5 червня, НАБУ та САП оголосили про підозру не лише дружині, а й самому Павлу Кириленку – за «недекларування майна». Слідство стверджує, що в 2024 році Кириленко не вказав у своїй декларації дані про 20 об’єктів нерухомості та люксовий автомобіль, які зареєстровані на родичів його дружини. Це майно вже стало предметом попередньої підозри посадовця за можливе незаконне збагачення.

Це кримінальне провадження розпочато на підставі матеріалів розслідування «Схем» (проєкт Радіо Свобода), яке в березні 2024 року опублікувало дані про придбання родиною Кириленка автомобілів і нерухомості в Києві та області, а також в Ужгороді, загальною вартістю понад 70 мільйонів гривень, без офіційних доходів для таких витрат.

У коментарі «Схемам» Кириленко зазначав, що його статки походять від стартового капіталу сім’ї, сформованого в 90-ті роки, коли бабуся його дружини вигідно продала акції заводу «Стирол» у Горлівці. Однак журналістам не вдалося знайти офіційні підтвердження цим операціям.

Після розслідування Кириленко вказав у своїй декларації за 2023 рік квартиру, в якій мешкає – апартаменти площею 200 квадратних метрів у Києві вартістю 6,2 мільйона гривень, оформлені на 77-річну бабусю дружини. Водночас у декларації він не зазначив автомобіль BMW, яким користується його дружина, хоча вона належить тещі.

28 серпня 2024 року Вищий антикорупційний суд відмовив у задоволенні клопотання про взяття Кириленка під варту, встановивши заставу в 30 мільйонів гривень та зобов’язавши носити електронний браслет. Пізніше з’ясувалося, що гроші за Кириленка внесла компанія «Керамет», яка належить бізнесмену Едуарду Мкртчану.

4 червня 2025 року суд частково задовольнив клопотання адвоката Кириленка, зменшивши заставу до 25 мільйонів гривень, але відмовив у дозволі на виїзд у службові відрядження за кордон.

Читати ще

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини