Головна Новини Донька померлого відсудила його гроші у Пенсійного фонду України

Донька померлого відсудила його гроші у Пенсійного фонду України

by Max

Сума виплат становить майже триста тисяч гривень.

Хмельницький апеляційний суд зобов’язав Пенсійний фонд України виплатити доньці померлого пенсіонера 295 тисяч 82 гривні пенсії, яку він недоотримав за життя. Деталі розповіли у пресслужбі органу правосуддя.

Заяву до суду подала донька пенсіонера, яка просила стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області пенсію, які її батько недоотримав за життя. Чоловік помер у тимчасово окупованому Донецьку, а вона – його єдина спадкоємиця за законом. Але пенсійний фонд відмовив у виплаті.

Хмельницький міськрайонний суд, до якого спочатку подала заяву жінка, задовольнив її вимоги. Проте обласне управління Пенсійного фонду України звернулося до апеляційного суду з проханням скасувати це рішення та відмовити у позові.

«Апеляційну скаргу мотивував тим, що нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав їх своєчасно з власної вини, виплачуються не більше ніж за три роки до звернення за отриманням пенсії. Оскільки позивачка звернулася до управління з заявою щодо виплати недоотриманої батьком пенсії лише 5 червня 2022 року, то її виплата має бути за період з 4 червня 2019 року по 31 березня 2021 року», – йдеться у дописі апеляційного суду.

У ході розгляду справи, колегія суддів Хмельницького апеляційного суду прийшла до висновку, що суд першої інстанції ухвалив законне рішення – управління Пенсійного фонду має вплатити позивачці суми пенсії, які її батько недоотримав за життя, без обмеження будь-яким строком.

Апеляційний суд зауважив: «Положення частин другої, третьої статті 52 Закону «Про загальнообов’язкове державне страхування» не обмежують право на отримання сум пенсії, що належала пенсіонерові і не була ним отримана у зв`язку з його смертю. Вони тільки визначають подію, умови, час, коло осіб і їх правове становище, предмет правовідносин, із настанням яких можлива виплата недоотриманої пенсії померлого пенсіонера».

Як приклад, у суді зазначили, що недоотримана пенсія померлого пенсіонера виплачується як пенсія членам його сім`ї за умови, якщо саме ці суб`єкти правовідносин звернулися за її виплатою упродовж шести місяців з дня відкриття спадщини. Але, якщо у цей проміжок часу не звернулися, сума недоотриманої пенсії набирає іншої правової якості – переходить у спадщину, яку члени сім`ї та/або інші особи, але вже як спадкоємці, можуть отримати як спадщину.

«Водночас положення статті 46 цього закону, які регулюють виплату пенсіонеру певних сум пенсії не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням, не поширюються на правовідносини щодо отримання спадкоємцями померлого пенсіонера тих сум пенсії, які перейшли у спадщину. Відтак апеляційну скаргу Пенсійного фонду Хмельницький апеляційний суд відхилив та залишив рішення місцевого суду без змін», – зазначили у суді.

Читайте також: Троє жителів Кам’янеччини втратили понад 80 тисяч гривень, повіривши псевдобанкірам

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.