Головна Новини Чи можна заряджати лужні батарейки?

Чи можна заряджати лужні батарейки?

by Max
Image

 Лужні батареї AA і AAA призначені тільки для одноразового використання. Проте у продажу зустрічаються зарядні станції, за допомогою яких можна їх перезарядити. Пристрій заряджає хімічний елемент доти, доки напруга не досягне робочих значень. Однак після такої процедури батарейка буде менш ефективною і довговічною, ніж нова.

 Проте прихильники цього методу стверджують, що заряджання лужних батарей екологічно безпечне, оскільки не потрібно щоразу викидати використані елементи. Чи можна заряджати лужні батареї? Теоретично – так, на практиці – це ризиковане рішення, до якого не рекомендують вдаватися виробники батарейок. Після перезарядки накопичувач уже не такий ефективний, як раніше. Ба більше, він може навіть вибухнути під час подібних експериментів. Тому рекомендують замовити перезаряжаємi елементи тут https://www.aks.ua/catalog/akkumulyatory-i-batareiki/

 Зі свого боку зарядна станція дає змогу заряджати 4 елементи одночасно, але розрахована на заряджання акумуляторів багаторазового використання. Вона оснащена спеціальним мікропроцесором, що дає змогу контролювати процес заряджання. Завдяки цьому не відбувається загоряння або руйнування акумулятора. Крім того, зарядний пристрій має вбудований таймер, який зупиняє процес заряджання після закінчення роботи. ЗП безпечний у використанні, але за умови, що його експлуатують відповідно до інструкцій виробника та встановлюють тільки акумулятори, які підходять для нього.

Лужні та сольові батарейки – подібності та відмінності

 Порівняємо обидва типи батарей за кількома параметрами:

  1. ККД – звичайні батарейки менш ефективні, ніж лужні, тому що їхня питома енергія нижча. Ба більше, нові елементи живлення завжди мають кращу продуктивність, ніж ті, заряд яких було відновлено за допомогою зарядного пристрою для лужних акумуляторів;
  2. Ціна – зазвичай ми платимо за лужну батарею AA і AAA вдвічі більше, ніж за стандартну батарею;
  3. Стійкість до перепадів температури – лужні батареї типу D більш стійкі, ніж звичайні. Вони можуть нормально функціонувати за температури від -30 до 70C. А ось що стосується традиційних акумуляторів, то вони менш стійкі до критичних температур. Їхній робочий діапазон становить від -10 до 50C.

Літієві чи лужні батареї?

 Літієві батареї мають ті самі переваги перед лужними, що й лужні батареї перед стандартними сольовими елементами. Вони приблизно в 4 рази місткіші, тому пристрій, що працює від літієвих акумуляторів, здатний пропрацювати в 7 разів довше, ніж від інших згаданих типів батарей.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.