Головна Life style Чому всі діти керівників СРСР виїхали за кордон

Чому всі діти керівників СРСР виїхали за кордон

by Max
Чому всі діти керівників СРСР виїхали за кордон

Радянські цінності завжди видавалися як ідеал суспільного життя та єдино вірний шлях розвитку. На противагу переконанням вождів могутнього СРСР виставлялися західні традиції, з властивим капіталізмом, свободою слова, демократією та толерантністю. Усі, від Леніна до Черненка, запевняли свій народ у тому, що захід загниває та рухається шляхом саморуйнування. Але крах наздогнав саме Радянський Союз, а явною ознакою поразки керівництва став швидкий від’їзд своїх дітей у ненависну Америку, інформує KURAZH.

Ленін, мабуть, єдиний виділяється в цьому списку. Але причина проста та банальна — у нього не було дітей. Тому вони нікуди не поїхали. Костянтин Черненко також зміг переконати своїх дітей залишитися на батьківщині, і ті загалом збудували досить успішну кар’єру.

Всі інші, напевно, були б незадоволені вибором своїх нащадків, тому що вони залишили СРСР і багато хто не хоче знати як живе їхня батьківщина. Втім, можливо протистояння зі США це лише піар-хід і Сталін з усіма своїми послідовниками раді долі своїх дітей?!

Перша втекла донька Сталіна

Смерть Сталіна завершила один із найскладніших періодів історії СРСР, а водночас порадила низку несподіваних подій. Навряд чи ті, хто очолював масові репресії, міг припустити, що одного разу сам стане до розстрільної стіни.

Георгій Жуков пізніше згадував, як трясся і плакав Лаврентій Берія після винесення йому вироку смертної кари. Постраждав і син колишнього керівника МВС СРСР, він зазнав гонінь та загальної ненависті. Хоча люди чудово розуміли, що син не повинен відповідати за батька.

Найближчий соратник Сталіна Лазар Каганович у новій країні себе також не знайшов. Проживши майже 30 років на самоті він помер, але залишився вірним своїм переконанням. Участь у репресіях вважав виправданою, а політику Сталіна схвалював.

А ось рідна дочка Йосипа Віссаріоновича, Світлана Алілуєва, одного разу так висловилася про своє життя — Мені 40 років, 27 із них я прожила під важким пресом, а наступні роки лише звільнялася від цього преса. У 1953 році, на думку Світлани, країна почала оживати, але система, що складалася роками, виявилася живучою і поневолила свідомість засліплених мільйонів.

1966 року дочка Сталіна звернулася до посольства Сполучених Штатів Америки та попросила політичного притулку. Там вийшла заміж та народила доньку. Примітно, що в 1984 році вона повернулася на батьківщину, але через півтора року заявила, що це була помилка. Не побачивши змін у рідній країні, вона повернулася назад і до самої смерті прожила в США.

Дочка Світлани, не виявляє бажання повернутися. Внучка вождя всіх народів має ім’я Кріс Еванс, має неординарну зовнішність і, здається, зовсім не схожа на свого діда.

Син Хрущова також вибрав США

Микита Хрущов, який змінив Сталіна, провів велику роботу в тому числі з переслідування винуватців у масових репресіях. Саме він досяг розстрілу для Лаврентія Берія і саме в нього так вірила Світлана Алілуєва.

Незважаючи на пожвавлення Радянського Союзу та серйозні досягнення за часів правління Хрущова, його син також перебрався до штатів. Зробив він це 1991 року, коли СРСР розпався.

До цього займався проєктуванням балістичних ракет, мав вищу освіту та звання героя Соціалістичної праці. Втім, тоді Микита Хрущов ще обіймав свою посаду і здобути нагороду було трохи простіше, ніж колегам.

В Америці Сергій Хрущов довгий час читав лекції, потім отримав громадянство і прожив на заході, аж до 2020 року, поки не помер. Але нащадки Микити Сергійовича й досі перебувають в Америці. В одному з університетів на кафедрі міжнародних відносин історію СРСР викладає його онука Ніна Львівна. Яка, мабуть, також не бачить свого життя на батьківщині.

Нащадки Брежнєва

Леонід Ілліч змінив на посаді Хрущова і правив країною з 1964 по 1982 рік! Але побудувати державу, в якій було б комфортно своїм нащадкам, не зміг. Діти нікуди не виїжджали, просто тому, що протягом усього їх свідомого життя батько перебував при владі.

А ось правнуки зробили вибір на користь США. Вони закінчили Оксфордський університет і не повернулися на батьківщину. Племінниця Брежнєва перебралася до штатів у 1989 році, де проживає донині.

Діти Андропова

Юрій Андропов запам’ятався жорстким керівником та на час його роботи довелося протистояння між МВС та КДБ. З 1982 по 1984 роки він керував країною, проте правління виявилося недовгим. Завзята боротьба з корупцією у партійній владі та низка затримань на найвищому рівні не пройшли даремно. Юрій Андропов серйозно захворів та помер. Досі навколо смерті Андропова багато чуток і припущень. Офіційна версія — серцева недостатність.

Не менш загадковою є і смерть онуки Юрія Володимировича, Тетяни. Вона разом із чоловіком та дочкою перебралася до штатів, де прожила більшу частину свого життя виховуючи дочку на ім’я Ніколь. Але у 2009 році вирішила повернутися до Росії, мріяла відкрити школу балету та створити фонд історичної спадщини Юрія Андропова. Але всього через рік померла від раку.

Брат Тетяни також проживав у штатах і також вирішив повернутися на батьківщину. Закінчив МДІМВ, а потім невідомі напали на нього на вулиці і сильно побили. Після відновлення він повернувся до Америки і досі проживає там, разом з Ніколь, своєю племінницею.

Михайло Горбачов поїхав сам і забрав дочку

На зміну Андропову прийшов Михайло Горбачов, який правив СРСР до самого його розпаду. Тут важливо згадати, що це сталося не відразу, з 1984 по 1985 до влади приходив Костянтин Черненко. Але про нього розповісти в контексті цієї публікації нічого.

Дочка Михайла має науковий ступінь з медицини, займається проблемами охорони здоров’я, пише книги та наукові статті. Офіційно вона та її батько є громадянами РФ, маю нерухомість неподалік Москви.

Але за фактом проживають у Німеччині та на батьківщині майже не з’являються. Окрім Горбачова та його дочки за кордоном перебувають і всі найближчі родичі.

Ніхто з керівників СРСР не зміг забезпечити в країні рівень життя, який би влаштовував їхніх власних дітей. Напевно, на цю тему можна довго сперечатися, але факт залишається фактом. Побоюючись помсти чи просто тому, що там краще, всі вони обрали для життя США та інші країни.

Захід багато в чому програв у перегонах з Радянським Союзом, але за підсумком забрав кращих учених і домігся головного — переманив до себе дітей тих, хто так відчайдушно протистояв цим західним цінностям.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.