Головна Новини Біля церкви на Гречанах зібралися сотні хмельничан: голосували за перехід до ПЦУ

Біля церкви на Гречанах зібралися сотні хмельничан: голосували за перехід до ПЦУ

by Max

Священники московського патріархату не погодилися віддати ключі від храму.

У Хмельницькому сьогодні, 4 квітня, біля церкви Казанської ікони Божої матері, що на вулиці Шухевича (колишня вулиця Курчатова), відбулися збори. Кількасот хмельничан зібралися, щоб проголосувати за перехід храму до Православної церкви України.

Люди почали приходити після 18-ої години. Всього зареєструвалося 522 особи. Містяни створили комісію, головою комісії обрали Олега Яницького. Незабаром провели голосування, у результаті якого підтримали рішення перевести церкву до Православної церкви України.

«У неділю відбулися ганебні події в соборі в центрі Хмельницького. Ми пишаємося хмельничанами і їхньою реакцією. Те, що вони захистили воїна, і як показали московській нечисті, що ми не дамо кривдити наших захисників, – говорить депутат обласної ради Артем Ромасюков. – Ми сьогодні робимо тут те, що мабуть мали зробити 30 років тому на зорі нашої незалежності. Але добре, що сьогодні цей процес в Хмельницькому зрушився. Маю надію, що приклад з нас будуть брати інші обласні центри, інші громади і цей процес не спиниться до останнього московського попа».

Священнику храму запропонували подумати про перехід до Православної церкви України.

Активісти провели перемовини з священниками московського патріархату, однак останні відмовилися віддавати ключі від храму. Відповідно люди не змогли зайти всередину церкви. Щоб не ламати двері, їх вирішено опечатати разом з воротами та поставити охорону.

«Рішенням сесії Хмельницької міської ради є 13 проєктів рішень, де ми забрали право користування земельними ділянками у московського патріархату. Одне з них – на вулиці Шухевича 11/2. Станом на зараз, це вже не є їхня земля. Вони не мають права користуватися нею. Буде опечатана територія, будуть поставлені замки, пломби з поліцією та охороною. Потім ревізійна комісія, яка щойно була обрана, розпочне роботу з того, що опише майно, яке залишилося», – пояснив депутат міської ради Віталій Підгайчук.

Також, за словами Віталія Підгайчука, сьогодні вдень священники московського патріархату вивозили автомобілем речі з церкви.

«Якісь ходки вони вже зробили. В подальшому ми зупинили вивезення майна. Вони трактують, що це їхнє майно, але це майно громади. Ми розуміємо, що це не їхні персональні речі. Воно все закупляється за кошти вірян. Тепер воно є власністю нової релігійної громади, яку щойно обрали», – додає обранець.

Після завершення голосування військовий капелан Даниїл Тарнавський провів першу молитву українською мовою під стінами храму.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.