Головна Новини Аркові та романтичні: у Маліївцях волонтери прибрали давні мости

Аркові та романтичні: у Маліївцях волонтери прибрали давні мости

by Max

В майбутньому вони стануть туристичними об’єктами села.

У Маліївцях на Дунаєвеччині волонтери провели чергову толоку: цього разу прибирали старовинні мости.

За словами Анастасії Донець, директорки Малієвецького обласного історико-культурного музею, волонтерський туризм, з якого починався порятунок палацу Орловських, наразі вийшов далеко за межі самого лише палацово-паркового комплексу. Адже громадська організація «Малієвецька спадщина» бачить Маліївці у майбутньому селом-заповідником. Тож вже нині докладає усіх зусиль для захисту історичної спадщини і розвитку села.

Відтак, під час толоки 9 березня волонтери взялися за прибирання мостів. Мости в Маліївцях, до слова, не звичайні – аркові, староєвропейські, романтичні. Всього їх є чотири.

«Найвідоміший – «Міст з обеліском», – зазначає Анастасія Донець. – Ще є «Цибульський», «Міст на Мукарів» і «Міст на цвинтар». Кажуть, 60 років тому дощі і зливи були такі, що вода йшла поверх цих мостів. Замовив будівництво мостів хтось із родини Орловських, власників маєтку в Маліївцях».

Цього разу волонтери прибрали два мости – прямо посеред села. До слова, на толоку відгукнулися небайдужі з Хмельницького, Кам‘янця-Подільського, Удріївців, Ярмолинців та навіть із Сум. У майбутньому, за словами Анастасії Донець, біля мостів встановлять інформаційні вказівники і вони стануть окрасою туристичного комплексу.

Мости в Маліївцях не звичайні – аркові, староєвропейські, романтичні. Фото: Дмитра Коваленка

Волонтери довели до ладу територію. Фото: Дмитра Коваленка

В майбутньому мости статуть туристичними об’єктами села. Фото: Дмитра Коваленка

Читайте також: Дерев’яна екостежка, бінокль і не тільки: на Бакоті оновлюють локації для туристів

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.