Головна Life style 6 простих звичок для нормалізації рівня холестерину

6 простих звичок для нормалізації рівня холестерину

by Max

Але не варто забувати, що холестерин — це не тільки будівельний матеріал для бляшок холестерину в судинах, але і життєво необхідна речовина, інформує KURAZH.

Коли та в чому холестерин корисний, що може порекомендувати лікар для збереження здоров’я, розповіли кардіологи.

Навіщо нам холестерин

За своїм складом холестерин — це ліпофільний спирт, що міститься у клітинах організму. Близько 20% ми отримуємо з їжею, а до 80% виробляється у печінці, нирках та кишечнику.

Без холестерину нормальна робота організму неможлива — він потрібен для:

  • Синтезу вітаміну D,

  • Виробництва статевих гормонів.

  • Обмін речовин та вироблення жовчі.

  • Побудови мембран клітин та оболонок нервових волокон.

Все це про холестерин, який називається загальний. Він потрібний, але безпечне значення рівня холестерину — до 5,5 ммоль/л.

Також є поділ на:

  • “Поганий” холестерин — ліпопротеїди низької щільності (ЛПНГ), які можуть відкладатися в кровоносних судинах.

  • «Хороший» холестерин — ліпопротеїди високої щільності (ЛПЗЩ), які є транспортом для виведення ЛПНЩ, циркулюють у крові та запобігають ризику серцево-судинних захворювань.

Цікаво! Холестерин нам життєво необхідний (і навіть ті самі ЛПНГ). Багато досліджень показують, що надто низький рівень загального холестерину призводить до депресій, тривоги та стресів, раннього старіння і навіть передчасних пологів.

Холестеринові бляшки не загрожують, якщо рівень холестерину в межах допустимих значень. Нагромадилося більше? Такий стан називається гіперхолестеринемія. ЛПВЩ не справляються з навантаженням і частина холестерину осідає в судинах. Виправити ситуацію допоможе корекція харчування та повсякденних звичок. Розповідаємо якихось.

Цікаво! Підвищений рівень холестерину пов’язують із ризиком серцево-судинних захворювань, деменції, порушенням ерекції, цирозом печінки та нирковою недостатністю.

5 продуктів для покращення рівня холестерину

Для нормалізації холестерину потрібне правильне харчування. З його допомогою можна знизити частку поганого і підвищити рівень хорошого холестерину до 15%. Голодати не можна — це активізує роботу печінки з виробництва холестерину. Змінюємо свій раціон, додаючи до нього ці продукти:

  1. Вівсяна каша та інші продукти з великою кількістю клітковини у складі — висівки, ячмінь, яблука, квасоля. За добу нам потрібно не менше 30 грамів клітковини.

  2. Риба жирних сортів Омега-3 — сардина, лосось, оселедець, форель. Включаємо їх у меню щонайменше 2 рази на тиждень.

  3. Горіхи (особливо мигдаль та грецькі) — багаті мононенасиченими та поліненасиченими жирними кислотами. Достатньо жмені на день.

  4. Авокадо — джерело мононенасичених жирних кислот.

  5. Оливкова олія — 2 столові ложки на день забезпечать норму мононенасичених жирних кислот.

Користь принесуть і зменшення продуктів, що містять велику кількість холестерину, насичені жири та трансжирні кислоти у складі: червоне м’ясо, яйця, морепродукти, сметана, сир та інші жирні молочні продукти, магазинна випічка, морозиво. “Гідрогенізована рослинна олія” — так на упаковках вказують наявність трансжирних кислот у складі.

6 звичок для покращення холестерину

Прості звички, які варто запозичити на користь здоров’я:

  1. Корисне харчування — його принципи ми вже розповіли вище. Скласти меню можна з «антихолестеринових» продуктів — пошукайте в інтернеті таблиці або встановити мобільний додаток до вмісту холестерину в різних продуктах. Денна норма — не більше ніж 500 мг.

  2. Регулярні фізичні навантаження — щодня має набиратися щонайменше 30-60 хвилин рухової активності. Дозволяється розділити цей час на кілька періодів по 10-15 хвилин. Бігати, плавати, їздити велосипедом і навіть ходити — підійде все!
  3. Помірне вживання алкоголю або повна відмова від нього. Помірна доза, на думку ВООЗ, — не більше одного келиха вина для жінок, двох — для чоловіків.

  4. Нормалізація ваги — навіть втрата 2-х кг позитивно позначається не лише на рівні холестерину.

  5. Відмова від куріння — воно ушкоджує судини і один із чинників розвитку серцево-судинних захворювань.

  6. Увага до здоров’я — до зростання «поганого» холестерину призводять захворювання печінки та нирок, є спадкова схильність до гіперхолестеринемії. У жінок ризик вищий у період постменопаузи. Контролювати рівень холестерину та здавати ліпідограму (а краще проходити хоча б базовий Check Up організму) потрібно щороку-два. Значення холестерину вище 5,5 ммоль/л — говорить про групу ризику та необхідність профілактики та щорічного контролю здоров’я, рівень вищий за 6,6 ммоль/л — вимагає корекції способу життя, нормалізації ваги і навіть застосування медикаментів для зниження холестерину.

Насторожити і спонукати звернутися до лікаря мають такі ознаки:

  • Швидка втома та безпричинні депресії.

  • Головні болі та запаморочення.

  • Стрибки або постійно підвищений артеріальний тиск (вище 140/90 мм рт ст).

  • Прискорене серцебиття.

  • Оніміння пальців.

  • Зниження зору.

Помітили у себе 2 та більше симптомів зі списку? Не затягуйте із зверненням до лікаря, ризикуючи зіткнутися з ускладненнями!

Читати ще

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини