Головна Новини Як знизити кількість нітратів в овочах

Як знизити кількість нітратів в овочах

by Max

Про продукти, які містять найбільше нітратів та на що треба звернути увагу покупцеві.

Нітрати містяться майже у всіх овочах. Однак рекордсменами за вмістом нітратів вважаються: листові овочі (салат, кріп, петрушка), коренеплоди (редиска, редька, буряк, а також рання капуста). Дещо менше нітратів накопичується в ранній картоплі, моркві, томатах та огірках, відносно мало в ріпчастій цибулі.

Більше нітратів міститься в ранніх овочах, а знизити їхній вміст можна кількома способами. Їх перераховують в обласному управлінні Держпродспоживслужби:

  • перед вживанням варто замочувати овочі в чистій воді мінімум на годину;
  • нітратні сполуки знешкоджуються лимонним соком. На його основі можна готувати заправки для салатів або додавати його у воду для замочування овочів та фруктів;
  • відварюйте овочі у великій кількості води. Одержаний відвар не використовуйте в харчових цілях;
  • приготовлені свіжі салати вживайте відразу. Перетворення менш шкідливих нітратів в більш шкідливі відбувається в процесі окислення нарізаних і заправлених овочів в холодильнику.

Симптоми отруєння нітратами

Перші ознаки отруєння проявляються через 1-6 годин після надходження нітратів в організм. Гостре отруєння починається з нудоти, блювання та проносу. Спостерігається зниження артеріального тиску та пульсу. Може проявитись виражена синюшність шкірних покривів та слизових оболонок, сильний головний біль, потемніння в очах, порушення координації, судоми.

«Особлива небезпечна дія нітратів в період вагітності, оскільки вони можуть спричинити загрозу переривання вагітності, – йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби. – При перших ознаках отруєння в першу чергу промийте шлунок великою кількістю води і викличте блювоту, прийміть сорбенти, які допоможуть вивести із організму отруйні речовини, пийте як можна більше чистої негазованої води, якщо блювота та діарея відсутні, прийміть проносні препарати, щоб токсини не всмоктувались в організм. У разі погіршення стану викликайте швидку допомогу».

З метою профілактики отруєння нітратами, у Держпродспоживслужбі рекомендують:

  • не купувати овочеву продукцію на стихійних ринках;
  • купуючи овочі та фрукти, поцікавтесь у продавця наявністю документів, що засвідчують їх походження, безпечність та якість;
  • майте на увазі, що мінімальний вміст нітратів частіше буває в овочах середнього розміру;
  • не купуйте овочі та фрукти, які мають не натуральний вигляд (надзвичайно яскравого забарвлення з відблиском або надмірно великого розміру).

Повністю убезпечити свій організм від вживання нітратів ви не зможете, бо вони є майже у всіх овочах, фруктах та зелені. Проте вони небезпечні лише у надмірній кількості.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.