Головна Новини Від оборони до контрнаступів: у Генштабі назвали десять основних перемог за рік масштабної війни

Від оборони до контрнаступів: у Генштабі назвали десять основних перемог за рік масштабної війни

by Max

Однією зі символічних перемог стало знищення ракетного крейсера «москва», що натякає на майбутнє країни-агресора.

Перший рік Героїчного спротиву російським окупантам був сповнений різними подіями. Були трагедії: окупація частини України, загибель наших захисників і мирного населення, воєнні злочини рашистів, ракетні обстріли… Попри це Україна вистояла. Наші захисники стримали окупантів і звільнили частину захоплених загарбниками територій. Тож Генеральний штаб Збройних Сил України вирішив виділити десять основних перемог першого року Незламності.

Перша перемога: успішна оборона Києва, Чернігова, Сум і Харкова (лютий-квітень 2022 року). З перших годин масштабного вторгнення Сили оборони разом з десятками тисяч добровольців зупинили ворожий наступ. А у деяких випадках навіть змогли перехопити ініціативу та перейти до контрнаступу на окремих ділянках фронту. Це створило умови для подальшого вигнання окупантів зі захоплених ними територій.

Друга перемога: масовий спротив мирного населення російським окупантам. Попри терор загарбників проти мирного населення українці від початку агресії чинили їм потужний спротив. Сотні тисяч цивільних зупиняли просування російських військ, передавали інформацію про їх рух Силам оборони, виходили на акції громадської непокори на тимчасово захоплених територіях.

Третя перемога: вигнання російських окупантів з Київщини, Чернігівщини та Сумщини (березень-квітень 2022 року). Виснаживши рашистів у перших боях і зруйнувавши їхні логістичні ланцюжки, Сили оборони змусили загарбників залишити зайняті території. Успішні дії українських захисників значно покращили воєнно-стратегічне становище нашої держави, підняли моральний дух цивільного населення та створили сприятливі умови для подальшого наступу.

Четверта перемога: знищення ракетного крейсера «москва» (квітень 2022 року). Поєднання наполегливості, військово-технічних досягнень і військових хитрощів дозволило Силам оборони знищити ракетний крейсер «москва», який був флагманом російського Чорноморського флоту. Його затоплення завдало потужного удару по іміджу так званої другої армії світу. А також — звело нанівець російське панування у північно-західній частині Чорного моря.

П’ята перемога: вигнання російських окупантів з острова Зміїний (червень 2022 року). Втрата росіянами панівного становища у Чорному морі створила сприятливі умови для їх вигнання з Зміїного. Спільними зусиллями українські військові моряки, льотчики, артилеристи, розвідники й спецпризначенці повністю знищили військову техніку російських окупантів, зруйнували їхню систему постачання. Як наслідок, наші воїни змусили їх залишити острів.

Шоста перемога: знищення системи логістики російських окупаційних військ у південних і східних областях України (червень-серпень 2022 року). Військово-технічна допомога країн-партнерів, зокрема високоточні реактивні системи залпового вогню та далекобійна артилерія, дозволили Силам оборони завдавати потужні прицільні удари по логістичних артеріях та артилерійських складах. Це цілковитого виснажило ворога, зруйнувало його системи постачання та посіяло паніку серед російських солдатів. Це стало важливою передумовою для подальшого визволення захоплених противником територій.

Сьома перемога: вигнання російських окупантів з Харківщини (вересень-жовтень 2022 року). Визначення слабких місць оборони окупантів, накопичення підготовлених резервів, руйнування системи логістики та знищення ворожих складів з боєприпасами дозволило Силам оборони провести потужну наступальну операцію та вигнати загарбників з Харківщини. За кілька тижнів невпинного просування українські воїни знищили тисячі окупантів, звільнили низку населених пунктів, спалили сотні одиниць ворожої техніки та захопили багато трофеїв.

Восьма перемога: вигнання російських окупантів з правобережжя Херсонщини (вересень-жовтень 2022 року). Системне вогневе ураження ворожих позицій, руйнування логістичних шляхів через Дніпро, деморалізація особового складу змусили російські окупаційні війська залишити правобережжя Херсонщини. Відтіснивши ворога Сили оборони України відновили контроль над важливим стратегічним районом південних областей. Також це змусило окупантів відмовитися від наступу на Миколаїв та Одесу.

Дев’ята перемога: успішні дії української системи протиповітряної оборони (жовтень 2022 – лютий 2023 року). Від початку повномасштабного вторгнення країна-агресор намагається знищити стратегічну інфраструктуру та зламати волю українців. Для цього ворог випустив тисячі ракет. Втім, майстерність українських захисників неба у поєднанні зі засобами протиповітряної оборони від країн-партнерів повністю зруйнували плани агресора.

Десята перемога: стримування російського наступу у східних областях України (грудень 2022 – лютий 2023 року). Низка нищівних поразок окупаційних військ викликала у країни-агресора бажання перехопити ініціативу та здобути реванш. Десятки тисяч окупантів без зупину атакують українські позиції на східних рубежах фронту. Однак професіоналізм, мужність і самопожертва українських воїнів стримують просування загарбників. Сили оборони мужньо прийняли цей бій і щодня сотнями нищать окупантів та їхню техніку.

Читайте також: Чи були ми готові до масштабної війни: висновки першого року Незламності

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.