Головна Life style У Сумах відкрили виставку до Дня художника

У Сумах відкрили виставку до Дня художника

by Max

День художника святкують у другу неділю жовтня. Святкову експозицію можна побачити у виставковій залі спілки художників.

Про це інформує KURAZH з посиланням на Суспільне.

У святковій експозиції представлені роботи як сумських корифеїв живопису, так і молодих митців, розповідає представниця обласного художнього музею Ірина Яніна. “Тут сьогодні представлені всі жанри, і серед них – жінки малюють квіти, чоловіки більше віддають перевагу пейзажному жанру. Але є такі корифеї, які беруть побутовий жанр. І окрім козака Мамая і історичної тематики тут ще представлена тема війни. Зараз, саме в час війни, треба, щоб їх мистецтво надихало на життя, на надію, на любов і на віру в перемогу”, — говорить заввідділу Сумського обласного художнього музею ім.Н.Онацького Ірина Яніна.

Це робота “Козак Мамай” молодого сумчанина Михайла Грудія. Напередодні професійного свята його разом з трьома колегами прийняли до обласної спілки художників. Вважаю, що зараз, в такі часи, будь-яке об’єднання – воно йде на користь, люди мають об’єднуватися, підтримувати одне одного. Ми художники, які займаються монументальними роботами, це коли на стінах, розпис або мозаїка, тому ми просто пред’явили, що ми по всій Україні робили такі монументальні проєкти, і нас прийняли”, — розповів митець.

Виставка нетематична, кожен автор надав роботу на вільну тему, розповів голова сумської спілки художників Іван Гапоченко: “Для художника це мотивація. Для чого він працює, якщо не виставляться. Не зважаючи на таку обстановку, ми хочемо, щоб художники виставлялись, тому що це наш фронт. Ми показуємо людям сучасність, сучасний стан в державі. Ми відображаємо ті події, які є на фронті, які є в нашій області. І дуже багато ми беремо участь у благодійних виставках, виставках-аукціонах, виставках-конкурсах на допомогу Збройним силам”.

Це робота одного з трьох народних художників із Сумщини, Олександра Садовського. Він працює в галузі станкового живопису та монументально-декоративного мистецтва. “Я ж ніколи не пишу з натури, я пишу те, що придумаю. Це творчість, це складний процес дуже”, — говорить чоловік.

Художниця Анжела Яценко представила роботу “Молитва”. Жінка розповіла: “На цій виставці представлена така найбільш глобальна на сьогоднішній день тема війни. Є картини і образи, які відповідають цьому часу. Художник малює те, що болить всередині. Але є і такі картини, які дуже надихають на життя”.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.