У Хмельницькому представники 16-ти областей презентували свої елементи нематеріальної культурної спадщини, спілкувалися та обмінювалися досвідом.
Про це розповідає Хмельницький Онлайн
Вчора, 14 листопада, у Хмельницькому закінчився дводенний Всеукраїнський симпозіум «Нематеріальна культурна спадщина: можливості, ресурси, виклики», який об’єднав понад 180 учасників з різних куточків України. Представники 16 областей презентували свої елементи нематеріальної культурної спадщини, спілкувалися та обмінювалися досвідом.
Як розповіла журналістам сайту «Є ye.ua» ініціаторка та співорганізаторка симпозіуму, директорка Хмельницького обласного науково-методичного центру культури та мистецтва Майя Онищук, на заході присутнім презентували елементи нематеріальної культурної спадщини Хмельниччини. Учасники мали можливість більше дізнатися про самчиківський розпис, зіньківську сорочку, зіньківський хліб, іконопис, створення писанок, насолодилися показом унікальних і неповторних колекцій одягу, оцінити елементи нематеріальної культурної спадщини Хмельниччини та пройнятися її традиційним пісенним фольклором.
Учасники презентували колекції одягу. Фото: Наталя Врублевська
Учасники симпозіуму мали можливість пройнятися традиційним та пісенним фольклором Хмельниччини. Фото: Наталя Врублевська
За словами Майї Онищук, Хмельниччина нині має 13 елементів нематеріальної культурної спадщини, з яких лише самчиківський розпис внесений до реєстру національного рівня. Проте незабаром область планує подати ще один елемент – звичай толоки.
«Толока – це наш давній звичай взаємодопомоги. У складні часи люди гуртувалися, щоб разом вирішувати спільні проблеми. Від будівництва дому до відновлення селищ після війни – все робилося колективно. Зараз толока – це волонтерство, коли об’єднуються різні спільноти людей і кожен допомагає чим може», – пояснила співорганізаторка симпозіуму.
І додала, що наша область буде ініціатором подати толоку на національний рівень, але не як елемент Хмельниччини, а як всенаціональний елемент, до якого будуть доєднуватися й інші регіони України.
«В результаті має вийти загальнонаціональний елемент, який у світі приймуть як згуртованість цілого народу перед масовою проблемою. Адже в перші місяці великої війни ми вижили саме за рахунок толоки, бо у нас згуртувався народ і кожен допомагав чим міг», – зазначила Майя Онищук.
Презентація колекціного одягу. Фото: Наталя Врублевська
Читайте також: Погода на завтра – на Хмельниччині буде хмарно, але без опадів