Головна Новини Скульптуру джури встановили в Кам’янці-Подільському

Скульптуру джури встановили в Кам’янці-Подільському

by Max
Скульптуру джури встановили в Кам’янці-Подільському

Авторами скульптури джури стали скульптор Сергій Кляпетура та художник по металу Роман Кліщ.

У Кам’янці-Подільському з’явилася нова скульптура – пам’ятник джурі. Встановили скульптуру юного козака-зброєносця у центрі міста, поряд зі стелою на честь міст-героїв.

Як повідомляють в Кам’янець-Подільській міській рада, викуваний із чорного заліза, джура уособлює силу духу українців, нездоланність та волю до Перемоги. А прапор у його руках – боротьбу за незалежність крізь століття.

Додають, що такий подарунок місту зробили киянин з кам’янецьким корінням, меценат, засновник благодійного фонду «МіСт» ім. М. Савенка Дмитро Савенко та президент фонду Сергій Ісаєнко.

Авторами скульптури джури стали скульптор Сергій Кляпетура та художник по металу Роман Кліщ.

Нагадаємо, перший пам’ятник джурі на Хмельниччині встановили у 2018 року в селі Лісоводи, що на Городоччині.

Додамо, джурами в Україні раніше називали зброєносців, учнів козацької старшини. Зазвичай джурами були молоді хлопці, а слово вживалося у значенні «товариш».

Читайте також: Хмельницькі політехніки у вишиванках встановили новий рекорд України

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.