Про це розповідає Хмельницький Онлайн
Міністерство закордонних справ України вживає низку політико-дипломатичних кроків у звʼязку з використанням Росією нового типу озброєння проти України, повідомив на брифінгу 21 листопада речник МЗС Георгій Тихий, передає кореспондентка Радіо Свобода.
За його словами, відомство вже звернулося до партнерів з інформуванням про те, що трапилося, і що відомо на цю хвилину.
«Ми задіємо механізми ООН, механізми НАТО і плануємо залучити механізми ОБСЄ для реагування на цю подію. Тобто будуть і формальні звернення, ноти. І будуть скликання окремих форматів щоби розбудити світ і привернути увагу до того, що відбулося», – зазначив Георгій Тихий.
Речник МЗС також додав, що нині очікуються експертні висновки, що визначать точний тип нової ракети, яку Росія випустила по Україні. За його словами, наразі відомо, що ракета, застосована РФ у четвер вранці, мала всі характеристики міжконтинентальної балістичної ракети.
«Якщо підтвердиться використання саме міжконтинентальної балістичної ракети, то ми вважаємо, що можна буде констатувати, що путінська Росія деградувала до стану Північної Кореї», – сказав Тихий.
Читайте також: «Чітка ознака ескалації»: в ЄС прокоментували можливе використання РФ нової ракети
Нині МЗС закликає світову спільноту негайно реагувати на застосування Росією нового типу озброєння, вказуючи на неприйнятність таких дій.
«Ми закликаємо світову спільноту і кожного лідера, кожну державу, які поважають Статут ООН, уже зараз негайно реагувати на використання Росією нового типу озброєння, явно підвищення рівня озброєння, яке використовується проти України. Тобто не чекати детальних експертних висновків. Уже факт застосування нового типу озброєння, він є. Закликаємо реагувати і показувати Росії неприйнятність таких дій», – пояснив речник МЗС.
В МЗС також закликають партнерів попереджати Росію про наслідки, які матиме подальше застосування подібних ракет. Там наголошують, Росію «потрібно стримувати, а не просто займатися умиротворенням».
Речник зовнішньополітичного відомства також наголосив, що нині Україна потребує комплексів ППО, здатних збивати новий тип російських ракет.
«Ми потребуємо від партнерів і союзників конкретних дій для захисту людських життів. Йдеться про зміцнення повітряного щита над Україною, надання Україні комплексів, які здатні перехоплювати такий тип ракет. Такі комплекси в світі є і відповідно час передати їх Україні», – наголосив Тихий.
Читайте також: Стратком ЗСУ: Україна – перша країна світу, проти якої застосували міжконтинентальну балістичну ракету
Вранці у четвер Повітряні сили ЗСУ повідомили, що російські війська атакували Дніпро різними видами ракет, зокрема запустили міжконтинентальну балістичну ракету. Подробиць щодо застосування російськими військами міжконтинентальної балістичної ракети у ЗСУ не навели. Реакцій на це з боку Заходу немає, як і офіційних повідомлень із Росії.
Офіційній представниці МЗС РФ Марії Захаровій під час брифінгу для преси 21 листопада зателефонували і попросили не коментувати заяви про міжконтинентальну балістичну ракету РФ, випущену по Україні.
Агентство Reuters із посиланням на двох неназваних західних посадовців повідомляє, що попередні дані не підтверджують застосування Росією міжконтинентальної балістичної ракети. Однак джерела видання не виключили, що висновки можуть змінитися в подальшому.
За даними місцевої влади, у Дніпрі внаслідок удару пошкоджене промислове підприємство, також у місті сталося дві пожежі, поранено двох людей.
Напередодні посольство США в Україні повідомило, що отримало «конкретну інформацію» про можливу значну російську повітряну атаку 20 листопада. З міркувань обережності посольство закривали. Згодом про закриття для відвідувачів 20 листопада заявили також дипломатичні представництва Іспанії, Італії та Греції.
На тлі цього у соцмережах поширювали інформацію про можливість завдання удару по Україні балістичною ракетою РС-26 «Рубеж». Пуски нібито мали бути з полігону в Астраханській області. 20 листопада про отакі пуски не повідомляли.