Головна Новини Християни західного обряду святкують Великдень

Християни західного обряду святкують Великдень

by Max

Натомість за юліанським календарем це свято цьогоріч припадає на 16 квітня.

Сьогодні, 9 квітня, за григоріанським і вірменським календарями у світі відзначають Воскресіння Христове. Зокрема, його святкують римо-католики, вірмени, частина протестантських конфесій.

Великдень символізує воскресіння Ісуса Христа з мертвих. Син Божий прийняв смерть за гріхи людей. Як повідомляє видання «Vatican News», ввечері 8 квітня Папа Франциск очолив в базиліці Святого Петра у Ватикані Святу Месу Пасхального чування. Під час своєї проповіді він розповів, що єдиним покликанням церкви, єдиною причиною її існування є «звіщати, що Христос воскрес, що Він — Господь». І наголосив на необхідності кожному пам’ятати про місце внутрішнього воскресіння.

«Ось що чинить Господня Пасха: вона спонукає нас іти вперед, вийти з почуття поразки, геть відкотити камінь з гробниць, у яких ми часто ховаємо надію, з довір’ям дивитися в майбутнє, бо Христос воскрес і перемінив напрямок історії… Браття і сестри, щоби воскреснути, щоби розпочати наново, щоби знову ступити на свій шлях, ми завжди потребуємо повернення у Галілею, тобто, знову піти не до абстрактного, уявного Ісуса, але до живої, конкретної і трепетної пам’яті про першу зустріч з Ним», — зазначив Папа Франциск.

Натомість за юліанським календарем Великдень цьогоріч припадає на наступну неділю, 16 квітня. Сьогодні ж християни східного обряду святкують Вхід Господній в Єрусалим. В народі — Вербна неділя.

Читайте також: Паска на Великдень: добірка вишуканих рецептів випічки

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.