Що вдалося домогтись учасникам акції, читайте в матеріалі.
Про це розповідає Хмельницький Онлайн
Сьогодні, 13 листопада, під стінами Хмельницької обласної військової адміністрації відбулася акція протесту. Її учасники вимагають зберегти охоронний статус будівлі колишнього музучилища, розташованій на Проскурівській, 79 у Хмельницькому.
Нагадаємо, увечері 9 листопада у споруді сталася пожежа. Разом із цим, вже понад рік триває судовий процес щодо скасування її охоронного статусу.
Сьогодні серед учасників акції – діячі культури, викладачі, активісти та просто небайдужі мешканці міста. Люди зібрались у коло. Говорять про культурну й історичну цінність будівлі, інцидент із пожежею, а також висувають свої пропозиції, як можна було б запобігти скасуванню охоронного статусу. Вийшов до активістів заступник начальника Хмельницької ОВА Володимир Юр’єв.
Десь у натовпі кажуть: «Адміністрація має зобов’язати власника здійснити охорону цього об’єкта. Якщо цього не відбудеться, ми будемо вимагати, щоб власність перейшла назад у громаду». Ще одна активістка закликає подбати про те, щоб на будівлю наклали арешт, аби тут не змогли самовільно проводити будівельні роботи.
На акції протесту біля ОВА зібралися люди. Фото: автора
Прийшли на мирний протест й випускники музучилища. У їхніх руках плакати «Не руйнуй архітектурну пам’ять», «Культурна спадщина – наша ідентичність», «У цих стінах народилася наша любов до музики».
«Це велике варварство – робити ще одну комерцію, якої, на мою думку, і так вистачає», – стверджує учасниця мітингу та випускниця музичного коледжу Олена.
«Таких старовинних будівель у Хмельницькому дуже мало, ми не Львів. І культурна спадщина вимагає гідного з нею поводження. Ми повинні це відстоювати», – додає випускниця коледжу Катерина Золота, яка прийшла на акцію разом з Оленою.
Із плакатами на площу прийшли випускники музучилища. Фото: автора
Поруч – учасниця акції Надія Бондаренко-Зелінська тримає в руках документ. Це колективне звернення до Хмельницької обласної державної адміністрації з вимогою вжити заходів щодо належного утримання будівлі колишнього музучилища, а також збереження її охоронного статусу. Люди підходять і залишають підписи.
«Наші органи влади мають чіткі функції і обов’язки щодо охорони культурної спадщини. Винищення культурної спадщини – це знищення нації. Ми зібрали з відкритих джерел інформацію, яка підтверджує культурну цінність колишнього музичного училища. Тут навчались видатні українські діячі. Будівля має особливий архітектурний шарм, – перегортаючи сторінки колективного звернення, каже пані Надія. – Я не знаю у зв’язку з чим сталося загоряння, але мені здається, що якщо будівля функціонувала б належним чином, а за два роки це можна було б зробити, то таких масштабів пожежі не було б. Це хтось попередив би».
Надія Бондаренко-Зелінська збирає підписи під колективним зверненням. Фото: автора
Своєю чергою заступник начальника ОВА Володимир Юр’єв запевнив, що Хмельницька ОВА намагатиметься зберегти охоронний статус.
«Ви знаєте, що ТОВ «Проскурівінвест» зараз перебуває у судах щодо визнання цієї пам’ятки. Судиться саме з ОВА, Департаментом культури. Відповідно, ми вам також пропонуємо долучитися до цього», – сказав посадовець.
Із активістами під час заходу спілкувався заступник начальника Хмельницької ОВА Володимир Юр’єв. Фото: автора
У підсумку зійшлися на тому, щоб створити з представниками громадськості робочу групу, яка, за словами Юр’єва, дасть можливість наглядати за всіма процесами. Направлять в ОВА і колективне звернення. Під час протесту його підписали кілька десятків людей.
Підписи зібрано. Фото: автора
Читайте також: Ціни на Хмельниччині: найбільше подорожчали яйця та овочі