Це 105 панелей потужністю 60 кіловатів.
Про це розповідає Хмельницький Онлайн
Понад сотню сонячних батарей встановили на даху головного корпусу КП «Хмельницька інфекційна лікарня». Вони почали генерувати електроенергію для потреб медичного закладу. Про це сайту «Є» розповіла керівниця лікарні Оксана Піддубна.
З її слів, сонячна електростанція на даху працює вже як два тижні. Це 105 панелей потужністю 60 кіловатів, а також інвентори й акумулятори на 30 кіловатів. Скільки електроенергії виробляється, відстежують у спеціальній програмі з телефону або ж монітору комп’ютера.
«Все залежить від того, наскільки сонячний день і яка потреба лікарні. І навіть зараз ми вже бачимо результат. Попри те, що ніби вже входимо в зиму, але все ж бувають сонячні дні. Сьогодні, до прикладу, був найбільш активний день, напрочуд сонячний. Потреби в електроенергії медзакладу закривалися практично на 100 відсотків. Минулими днями цей показник коливався від 12 до 40 відсотків. Зрозуміло, що це економія. У наш час це дуже важливо зі зрозумілих причин. Дуже гарна ідея і дуже своєчасна», – розповідає Оксана Піддубна.
Програмне забезпечення, яке дозволяє відстежувати генерацію електроенергії. Фото: Олександр Симчишин / facebook
Реалізовували проєкт зі встановлення сонячної електростанції у співпраці з благодійним фондом «Yellowblue Force» та громадською організацією «EkoClub». Його вартість – 2,2 мільйона гривень.
Як зазначила Оксана Піддубна, розробка проєктно-кошторисної документації та встановлення перших панелей фінансувалися з міського бюджету. На це з казни міста виділили 258 тисяч гривень, решта – кошти партнерів.
Партнери й визначали підрядників. Встановлення сонячної електростанції зайняло до місяця. Керівниця медзакладу підкреслила, це важливий крок у напрямку енергетичної незалежності.
«За умови, якщо обсяги виробленої електроенергії будуть перевищувати потреби лікарні, то її можна буде подавати в єдину енергомережу», – додала вона.
Разом із тим, зауважує пані Оксана, у період блекаутів сонячна установка працювати не буде. Утім, на такі випадки Хмельницька інфекційна лікарня має генератор потужністю понад 160 кіловатів. «У період відключень він тримає усю лікарню, а також харчоблок і укриття», – розповідає керівниця Хмельницької інфекційної лікарні.
Cонячні панелі вже генерують енергію. Фото: Олександр Симчишин / facebook
За словами міського голови Олександра Симчишина, Хмельницька інфекційна лікарня – це шостий медичний заклад, де встановлені сонячні панелі. Першим був лікувально-діагностичний центр (потужність – 100 кВт), міська лікарня (50 кВт), міська дитяча лікарня (15 кВт) та міська інфекційна (60 кВт).
«Отже, наші медичні заклади мають 225 кВт електроенергії від сонця. Проєкт необхідний і в умовах формування енергетичної незалежності, і з метою економії та диверсифікації джерел виробництва електроенергії», – підсумував очільник міста.
Читайте також: Графік відключень електроенергії на 26 листопада на Хмельниччині